2024. Október 8. Koppány

Közélet

Hírnevet szereztek Bács-Kiskunnak

Sajtóközlemény | 2023. Szeptember 03. 13:29:25 | Utolsó frissítés: 1 éve

Gyorsan szeretnél értesülni a Sugópart híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk, és like a Facebookon!

„Az életnek nem célja, hanem értelme van” – idézte Hamvas Béla író, filozófus gondolatait a Bács-Kiskun Vármegyei Közgyűlés ünnepi ülésén Rideg László elnök. A rendezvénynek, amelynek szombaton délelőtt az újratelepülése 280. évfordulóját ünneplő Kiskunmajsa adott otthont, átadták a vármegyei elismeréseket.

Rideg László kiemelte: Bács-Kiskunt az ország öt legdinamikusabban fejlődő vármegyéje között jegyzik – ehhez a teljesítményhez tettek hozzá a díjazottak, akik „többet tesznek a kötelezőnél, többet az elvártnál”.

Baja vonzáskörzetéből az alábbi személyek vehettek át kitüntetéseket:

„BÁCS-KISKUN VÁRMEGYE LAKOSSÁGÁNAK VÉDELMÉÉRT DÍJ” 

Faddi József – Sükösd

Faddi József 2009 óta áll Sükösd Nagyközség Önkormányzatának alkalmazásában, mint településőr, illetve 2014 óta mint mezőőr. Munkája nyomán sikerült visszaszorítani a termény- és falopásokat. Rendszeresen segít a rendőrségnek a felderítésben, a besurranók és körözött személyek elfogásában. Gyakorlatilag a nap 24 órájában a lakosság rendelkezésére áll.

Ossó János – Baja

Ossó János 1992-ben szerelt fel tűzoltónak Baján. 2006-tól a város Hivatásos Önkormányzati Tűzoltóságának parancsnokaként, 2012-től pedig a Bács-Kiskun Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság Bajai Katasztrófavédetmi Kirendeltségének vezetőjeként szolgálja Baja és térsége tűzvédelmét, közbiztonságát. Ossó János ezredes elkötelezett munkájával méltó képviselője a tavaly fennállásának 150. évfordulóját ünneplő bajai tűzoltóság önfeláldozó szakmaiságának. 

„BÁCS-KISKUN VÁRMEGYE NEMZETISÉGEIÉRT DÍJ” 

Balatinácz István – Hercegszántó

Balatinácz István az 1990-es évek elejétől aktív szervezője a hercegszántói és a bácskai horvátok közösségi, kulturális és hitéletének. 1993 óta a Magyarországi Horvátok Hetilapjának bácskai tudósítója, főszerkesztő-helyettese, 2018-tól pedig a Baján megnyílt Bácskai Horvátok Kulturális Központjának igazgatóhelyettese. Megalakulásától fogva elnöke a Hercegszántói Horvát Nemzetiségi Önkormányzatnak. Tevékenységével nagyban hozzájárult a horvát nemzetiség kultúrájának, hagyományainak, különösen anyanyelvének ápolásához, megőrzéséhez.

Schuszter Istvánné – Császártöltés

Schuszter Istvánné nem csak ismerője a császártöltési sváb szokásoknak, hanem részt is vállal megőrzésükben, megélésükben. A sváb nyelvről, hagyományokról, gasztronómiáról szóló kiadványok szerkesztése mellett minden hagyományőrző rendezvényen aktívan segít. Nélküle a település nem tudta volna ilyen erőteljesen feléleszteni a helyi hagyományokat a táncban, a főzésben, a ruházatokban, a sváb szavak, kifejezések összegyűjtésében.

„BÁCS-KISKUN VÁRMEGYE NEMZETKÖZI KAPCSOLATAIÉRT DÍJ” 

Fekete András – Felsőszentiván

Fekete András a második világháborút követően a felvidéki Naszvadról Bács-Kiskunba telepített családok történetének feltárásában, és a szülőföldjükkel való kapcsolat ápolásában szerzett elévülhetetlen érdemeket. Bácsbokodon találkozott naszvadiakkal, akiket meghívott Felsőszentivánra, ettől kezdve mind gyakoribbá váltak a találkozások. Alapító tagja és elnöke a Rákóczi Szövetség Bácskai Szervezetének.

A kitüntetettek nevében Kis János evangélikus lelkész mondott köszönetet.