Szilveszter kupa: BLSE és Pristine PL győzelem

Antal Tibor | 2017. December 31. 09:18:09 | Utolsó frissítés: 6 éve

Gyorsan szeretnél értesülni a Sugópart híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk, és like a Facebookon!

Jelenet az öregfiúk bronzmérkőzéséről

Négy napon keresztül zajlott a két ünnep között a hagyományos Szilveszter Kupa teremlabdarúgó torna Baján a dr. Pósta Sándor Sportcsarnokban, melyre a két kategóriában összesen 26 csapat nevezett be Szombaton az egyenes kieséses szakasz legnagyobb meglepetése volt, hogy a nyílt kategória tavalyi győztese a Malom – Club már a legjobb 8 között búcsúzott. Szintén érdekesség, hogy a bronz mérkőzések büntetőkkel dőltek el. Ezek közül az öregfiúké marad emlékezetesebb, hiszen a Démász – Rezét SE és a Leicester City párbaján az első 7 rúgó nem tudott betalálni, majd Kosztolányi Balázs végre megtörte a rossz szériát, és az ő góljával a Démász végzett a 3. helyen.

Az öregfiúk kategória bronzérmese a Démász – Rezét SE

A nyílt kategória bronz meccsén nagyot küzdött a  két fiatal csapat az FC Sivass és az Extra, akik már a csoportmérkőzések során is találkoztak. Akkor a Sivass 6 – 1-re győzött, a képzeletbeli dobogóért folytatott küzdelemben viszont csak 3 – 2- re nyert a büntetőpárbaj végén.

A nyílt kategória bronzérmese az FC Sivass

Következhettek a  döntők, melybe az öregfiúknál mondhatni a papírformának megfelelően a BLSE öregfiúk, és az R+M jutott. A finálé annak ellenére nagyon jó meccs volt, hogy a BLSE már az első félidőben 3 gólos előnyt szerzett Nagy Előd, Gazsi János és Koch Tamásnak köszönhetően.

Az R+M kapaszkodott, ám erejéből csak a szépítésre tellett Csobolya István bomba szabadrúgásából, aminél a végig remekül védő Kámán Zoltán is tehetetlen volt.

Az öregfiúk kategória győztese a BLSE öregfiúk lett

A nyílt kategória döntőjében immár harmadszor találkozott a Pristine PL (igaz korábban más néven indultak), és a BLSE Best.

A harmadik egymás elleni döntő emlékére készült fotó

A finálé első 7 perce viszonylag eseménytelenül telt, majd Haász Tamás hosszú indításából Kerezsi Ferenc a Pristine-nek szerzett előnyt. Ezek után felpörgött a mérkőzés, és a félidő végét jelző dudaszó megszólalása előtt 1 másodperccel Lógó Zsolt becsúszva egyenlített. A második játékrész elején azonban Sibinger Dávid lapos lövése utat talált a lábak között a BLSE hálójába, majd szintén ő talált be, amit Zsókék vitattak, hiszen előtte a kezével találkozott a labda. A negyedik Pristine gól viszont mindent eldöntött, hiszen Benő Norbert beadását Kerezsi mintaszerűen stukkolta közelről az üres kapuba. Annak ellenére, hogy  végeredmény 5 – 1 lett (a végén Bajai Máté tette fel a pontot az i-re), nem volt ennyi különbség a két csapat között, csak a helyzeteit sokkal jobban értékesítette a Pristine, illetve Haász Tamás amit lehetett megfogott.

A döntő teljes egészében:

A nyílt kategória döntőjét követően jöhetett az eredményhirdetés, melyen a névadószponzor Fitohorm Kft ügyvezetőinek Szabó Attilának és Szabó Balázsnak a kisfiai működtek közre. Az első négy helyezett serleget kapott, a dobogósok érmet is, és kiosztották a különdíjakat. Öregfiúknál a legjobb kapusnak a bronzmeccsen heteseket ölő Kühn Györgyöt választották a Démászból. A legjobb játékosnak Cifra Gábort a BLSE öregfiúkból, míg a gólkirály Nagy Előd lett szintén a kupagyőztes játékosa 9 találattal.

Kühn Györgyöt választották az öregfiúk legjobb kapusának

A  nyílt kategória legjobb kapusának a döntőben egyébként betliző Mucsi Zsoltot választották a BLSE Bestből, a legjobb játékosnak pedig Sziegl Gábort a Pristine PL-ből. A gólkirályt itt is az aranyérmes gárdából került ki, a fináléban is két gólt (az egyenes kiesés során összesen ötöt) szerző Sibinger Dávid révén.