2024. 25. Márk

Nagy fölénnyel nyert

MTI | 2021. Július 18. 07:38:22 | Utolsó frissítés: 3 éve

A férfiaknál a Mogyi SE versenyzője Faldum Gábor győzött szombaton a triatlonosok rövid távú országos bajnokságán, Tatán.

Faldum 1:55:09 óra alatt teljesítette az 1500 méter úszásból, 40 kilométer kerékpározásból, majd 10 kilométer futásból álló – olimpiai programban szereplő – távot. Petsuk Zoltán és Tarnai László végzett még dobogós helyen.
    A riói olimpikon Faldumnak nem sikerült kijutnia a tokiói játékokra, viszont jó formáját igazolta június 27-én is, amikor Baján a sprint távú ob-n szintén a legjobbnak bizonyult.
    “A kvalifikációs időszak után új motivációkat és élményeket kerestem, tavalyi győzelmem után pedig már csak a szép emlékek miatt is választottam a mostani indulást. Az úszás kezdetétől az élre álltam, és kerékpáron, majd futásban is növelni tudtam az előnyömet” – nyilatkozott az MTI-nek Faldum Gábor.