2024. 4. Flórián, Mónika

Lelépte a BLSE a Soltvadkertet is

Antal Tibor | 2015. Október 11. 10:33:27 | Utolsó frissítés: 9 éve

Szombaton a Schieber Pincészet BLSE bajnoki rajtnál alaposan beragadt Soltvadkerti TE-t fogadta a a Vasváriban.

Az első félidőben végig szinte egykapuzott a BLSE. Futószalagon dolgozta ki a helyzeteket a hazai csapat, ám a lehetőségeket sorra elpuskázták. Sőt egy kontra végén Soproni is híján a vendégeket juttathatta volna vezetéshez.

A 17. percben aztán végre megtört a jég. Egy kiugratást követően Hernády a kapust is kicselezte, ám ahelyett, hogy rálőtte volna a hátvédek védte kapura, inkább merészen beívelte középre, amit Sibalin stukkolt be közelről. 1 – 0.

Ha csak a 100%-os gólhelyzeteken nézzük a félidő végére  már legalább 5 – 1 lehetett volna az eredmény, de újabb gólt nem láttunk.

A második játékrészben aztán már kevesebbet bosszankodtak a bajai drukkerek. hiszen összesen 6 gólt rúgtak a sárga-kékek.

Hernády kezdte a gólgyártást az 56. percben, majd Nébl is elengedte kétszer balosát. Egy 11-est Princz Gilbert értékesített higgadtan, majd Sibalin megszerezte második találatát is.

A pontot az i-re a 83. percben a cserekén beállt Rácz Ferenc szerezte, akitől fergeteges gólörömet láthattunk.

A mérkőzésen megfigyelőként részt vett Márton Zsolt a Kalocsai FC trénere. Az ügy pikantériája, hogy vasárnapi ebéd után pedig Evanics Zoltán a bajaiak mestere utazik mondhatni viszonzásképp a Kalocsa – KHTK rangadóra ellenfelet nézni.

A mérkőzés jegyzőkönyve:

Forrás:adatbank.mlsz.hu

A tabella állása:

A BLSE legközelebb szombaton a Faddikorr Kiskunhalasi FC otthonában lép pályára.

A mérkőzés videó összefoglalója hétfőre lesz kész. Talán délutánra képeket is tudok feltölteni.