2024. 3. Irma, Tímea

Spar Budapest Maraton: Ivaskó György 2. lett korcsoportjában

Lőrinczi Csaba | 2015. Október 11. 17:57:25 | Utolsó frissítés: 9 éve

Fotók:MTI, Kovács Tamás

Rekordot jelentő 27 860 futó indult a 30. – az idén először kétnapos – SPAR Budapest Maraton Fesztiválon, ezzel minden idők legmagasabb létszámú sporteseménye lett Magyarországon.

A futók 80 országot képviseltek, Magyarországról 910 településről érkeztek versenyzők.
    A vállalkozó kedvűek három távon – 10 km, 30 km, illetve a maraton – indulhattak a szervezők tájékoztatása szerint.
    A férfiak maraton versenyében Soós Dániel (Bp. Honvéd SE) diadalmaskodott 2:25:18 órás idejével, nagy hajrával megelőzve Jenkei Pétert (Vasas, 2:25:53). Harmadikként Izer Ádám (ELTE ADSK, 2:27:09) ért célba. A nőknél a Bp. Honvéd SE versenyzője, Merényi Tímea Krisztina (2:45:08) nyert Staicu Simona (Dunakeszi VSE, 2:47:33) és Laluska Zsuzsa Szabina (ELTE ADSK, 2:50:56) előtt.
    A klasszikus egyben országos bajnokság is volt. – írta az MTI.

Az esemény legidősebb magyar maratonistája a 80 éves Kiss György volt, aki több mint negyedórát javított tavalyi időeredményén.

A bajai Mogyi SE színeiben versenyő Ivaskó György is nagyon jó eredményt ért el: a 66 éves futó 2. helyezett lett korosztálya küzdelmében, az S6 korcsoportban. Mivel a bajai futót csak az osztrák Gerhard Friedrich bírta megelőzni, ez a korcsoportos 2. hely azt jelenti, hogy Ivaskó György (Mogyi SE) volt a legjobb futó az S6 korcsoportban.