2024. 16. Csongor

Hihetetlen győzelem!

Antal Tibor | 2018. Feburár 14. 20:30:28 | Utolsó frissítés: 6 éve

Szerdán Európa – bajnoki selejtezőn a magyar női kosárlabda válogatott Miskolcon Litvániát fogadta. Ami miatt számunkra különösen érdekes volt ez a találkozó, hogy a magyar keretben ismét ott volt a KSC Atomerőmű Szekszárd  bajai játékosa Theodoreán Alexandra, és nem mellékesen a válogatott másodedzője Kovács Andrea is bajai. Az első félidőt a mieink 45 – 40-re hozták. Alexandra pár percet játszott, és főként a kemény védekezés volt a feladata. Így kosarat nem szerzett viszont összeszedett 3 személyi hibát. A harmadik negyedben kezdett, és amíg pályán volt a lányaink Határ Bernadett vezetésével elhúztak 60 – 44-re. Alexa védekezés mellett egy gólpasszt is kiosztott, ám mivel begyűjtötte 4. faultját Székely Norbert szövetségi kapitány leültette a padra. Csakúgy mint a hasonló problémákkal küzdő centereinket Krivacevic Tijanát, és Határ Bernadettet.

Thodoreán Alexandra a kép bal oldalán fehér mezben Fotó: Dömötör Csaba, nemzetisport.hu

Ezt ki is használták a litvánok, akik a harmad végére 61 – 59-re jöttek fel, majd a zárófelvonásban a vezetést is nem hogy átvették, deolykor 5 pont előnyre is szert tettek (67 – 72). Egy perc volt hátra amikor egyenlítettünk,  majd 19 másodperccel a vége előtt újra erre volt szükség. A litvánok a győzelemért támadhattak, ám a magyar csapat kapitánya Raksányi Krisztina elcsente a labdát, és végig vezetve értékesítette a ziccert. A hátralévő pár másodpercben  a korai örömnek köszönhetően még egyenlíthettek volna a vendégek, de szerencsére a dobás kimaradt, így a magyar válogatott 78 – 76-ra megnyerte a mérkőzést.

Ezzel gyakorlatilag csoportmásodikként (a 8 csoport 5 legjobb csoportmásodikja jut tovább) újra kijutott az Európa – bajnoki döntőre, de ehhez még magabiztosan nyernie kell a sereghajtó Albánia otthonában, akiket idehaza 137 – 48-ra sikerült lelépni.

MAGYARORSZÁG–LITVÁNIA 78–76 (24–25, 21–15, 16–19, 17–17)
Miskolc, 1000 néző. V: Denkovszki (macedón), Szmiljanics (szerb), Zenis (szlovák)
MAGYARORSZÁG: Medgyessy, RAKSÁNYI 18/6, Simon, Goree 4, Krivacsevics 10/3. Csere: STUDER Á. 14/3, Theodoreán, HATÁR 20, Varga Zsó., DUBEI 11/6, Katona 1. Szövetségi kapitány: Székely Norbert
LITVÁNIA: Okockyte 7, NACICKAITE 20/6, Kvederaviciute 4, Sulciute 4, PETRONYTE 20. Csere: GRIGALAUSKYTE 7/3, Labuckiene 12, Knyzaite, Juskaite 2, Svaryte. Szövetségi kapitány: Mantas Sernius
Az eredmény alakulása. 2. perc: 5–2. 5. p.: 7–10. 7. p.: 17–12. 10. p.: 19–23. 15. p.: 39–31. 19. p.: 45–40. 21. p.: 47–44. 26. p.: 60–44. 31. p.: 61–63. 34. p.: 67–66. 36. p.: 67–72. 39. p.: 74–74

Theodoreán Alexandra: Nagyon boldogok vagyunk, hogy sikerült ez a győzelem. A harmadik negyedben nagyobb előnyre tettünk szert, sajnos egy-két játékvezető ítélet megtörte a lendületünket de sikerült közösen vissza találni az útra és bebizonyosodott, hogy miért jó ez a csapat. Képesek vagyunk egymásért harcolni, ezen az úton kell tovább haladni és bízunk abban, hogy sikerül kijutni az Európa bajnokságra.