2024. 18. Alexandra, Erik

Fekete foci hétvége

felegyhazikozéony.eu | 2017. Április 03. 23:26:24 | Utolsó frissítés: 7 éve

Visszavágott a Bajának az őszi 3-1-es vereségért a Kiskunfélegyházi HTK labdarúgócsapata a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban. A két csapatot mindössze 1 pont választotta el a találkozót megelőzően a tabellán.

Fotók:felegyhazikozlony.eu

A legtöbb helyzet kiugratásokat követően mélységi beindulásokból alakult ki, a 8. percben a kilépő félegyházi játékost a bajai kapus Mucsi Zsolt szabálytalanul állított meg, a büntetőt Szabó Attila értékesítette. (1-0)

Veszélyesen játszott a hazai csapat, hatékony, gyors akciókat vezetett. Ennek eredményeképpen a félidő hajrájában Medgyesi László kettőre növelte az előnyt. (2-0)

A fordulás után sem változott a játék képe, a bajaiak elvétve jutottak el a félegyházi kapuig, ellenben a másik oldalon nagy helyzetek jöttek létre.

A 66. percben Polgár Szabolcs kapott jó labdát a jobb szélen és közelről a rövid sarokba lőtt. (3-0)

Helyzetek ezt követően is akadtak, de a befejezésekbe hiba csúszott. A KHTK minden tekintetben a Baja fölé nőtt és megérdemelten győzött.

Értékelés:

Ozsváth Ferenc (vezetőedző, Kiskunfélegyházi HTK):

A mérkőzés elejétől jó iramot diktáltunk, amit az ellenfél többször nem tudott lekövetni védekezésben. Sokszor kerültünk középen és szélek mögéjük, amikből helyzetek, gólok születtek. Az egész csapat jól működött, fontos rangadót nyertünk, visszatértünk a helyes útra.

Bács-Kiskun Megyei I. 21. ford. 04. 01.

Kiskunfélegyházi HTK – Bajai LSE 3-0 (2-0)

Gólszerzők: 8. p. Szabó Attila (11-esből), 42. p. Medgyesi László, Polgár Szabolcs 66. p.,

Forrás:adatbank.mlsz.hu

A folytatásban április 8-án szombaton 16.30-tól a BLSE a Jánoshalmát fogadja a Vasváriban.

A megyei II.osztály déli csoportjában vasárnap a sereghajtó Bajaszentistván a télen teljesen kicserélődött Katymárt fogadta a csatorna-parton. A vendégek már a 8. percben vezetést szereztek Kerezsi révén, amit Hangya a 43. percben büntetővel egalizált.

Bajaszentistván – Katymár 1 – 5

Az 58. percben a Katymár egyik ballábasa Galambos Szilveszter, 10 percre rá a másik Murinyi Csaba is betalált, miután előbb ollózni szeretett volna, a következő akciónál viszont  a tizenhatoson belül két embert is kicselezve lőtt a hálóba. Ezzel gyakorlatilag minden eldőlt, a végerdmény végül 5 – 1 lett a Katymár javára.

Murinyi gólja

Bajaszentistván – Katymár 1 – 5 (1 – 1)

Gólszerzők:Hangya 43 ill. Kerezsi 8.,Galambos 58.,Murinyi 68., Virágh 82.,Rácz 90.

Facebook galéria:

A Bajaszentistván legközelebb vasárnap 16.30-tól a bajnokesélyes Dusnok otthonában lép pályára.