2024. 17. Paszkál

Az utolsó napra is maradt bajai arany

Bajai Spartacus SC úszó szakosztály | 2018. Június 03. 07:44:09 | Utolsó frissítés: 6 éve

Ifjúsági Úszó Országos Bajnokság Hódmezővásárhely

Az utolsó napra is maradt egy bajai bajnoki cím az Ifi ob-n. Kalmár Ákos 200 m gyorson 6 századmásodperccel maradt le a dobogóról, majd az utolsó egyéni versenyszámban a 800 m-es gyorsúszásban nagy fölénnyel utasította maga mögé a többieket, megnyerve 2. aranyérmét (csütörtökön 1500 gyorson is nyert, 400 gyorson ezüstérmes, 200 pillangón pedig bronzérmes lett). A délelőtt folymán Schwob Fanni 2 egyéni csúcsot úszva (200 gy, 50 h) zárta a bajnokságot.

Pénteken az érem elmaradt ugyan ( bár nem is volt tervben), azonban 400 m vegyesen értékes pontokat szerzett Kalmár Ákos, új egyéni csúccsal 6. lett. Kovács Botond szintén egyéni legjobbjával jutott a B döntőbe 200 m háton, ahol nem sikerült megismételni a reggeli remek úszást, így a 16. helyen zárta a számot.