Gyorsan szeretnél értesülni a Sugópart híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk, és like a Facebookon!
A 2015 szeptemberében nem induló szakok:
– a Neveléstudományi Karon a csecsemő- és kisgyermeknevelő, a nemzetiségi óvodapedagógus és tanító szakok cigány-roma és szerb szakirányon
– a Műszaki és Közgazdaságtudományi Karon a gazdálkodási és menedzsment és a környezetmérnöki képzések.
Az építőmérnöki szakra 286 ponttal lehetett bejutni nappali, 290 ponttal levelezős munkarendre, akkor is, ha államilag támogatott és akkor is, ha önköltséges képzésre jelentkeztek a végzett diákok.
A Neveléstudományi Karon kicsivel magasabb volt a határ, a leendő óvodapedagógusoknak 300, a tanítóknak 288 pontot kellett elérniük. A nemzetiségi szakirányok kicsit árnyalják a képet:
– az óvodapedagósuknak horvát szakirányon 283, németen 300;
– a tanítóknak horváton 360, németen 376 pontot kellett gyűjteniük.
A főiskola jövő hétre ígért hivatalos tájékoztatást.
Mintegy 72 ezren kerültek a felsőoktatásba
A jelentkező 105 ezer diák közül mintegy 72 ezren nyertek felvételt, ez lényegében megegyezik a tavalyi arányokkal – közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának felsőoktatásért felelős államtitkára pénteken Budapesten, sajtótájékoztatón. Palkovics László elmondta, felsőoktatási szakképzésre 6500 hallgató nyert felvételt, alapképzésre 45 200, osztatlan képzésre 6400, mesterképzésre 14 ezer. Az összesen felvett 72 ezer diákból 55 800-at állami ösztöndíjas helyre vettek fel.
Demográfiai oka van annak, hogy körülbelül 1500-zal kevesebb diákot tudtak idén felvenni, mint tavaly, csökkent ugyanis az érettségizők és felvételizők száma – közölte az államtitkár.
(MTI)
Főoldali kép: MTI Fotó: Szigetváry Zsolt