2024. 24. György

Túl erős volt az osztrák

MTI | 2022. Szeptember 15. 17:33:02 | Utolsó frissítés: 2 éve

Püspöki Patrik sajnos vereséget szenvedett első mérkőzésén Belgrádban a birkózó világbajnokságon, és ezzel búcsúzott. A Mogyi Bajai Birkózó Club 86 kilogrammos szabadfogású válogatottja az osztrák Benjamin Greillel küzdött meg a 16 közé kerülésért, amire a meccs képe alapján nem volt esélye. A bajai sportoló gyorsan komoly hátrányba került, már az első percben riválisa levitte és kétszer megpörgette (0-6). Püspöki ezt követően sem tudott váltani, Greil még a szünetig egyszer mögé került és Püspöki passzivitásáért is kapott egy pontot (0-9), ezzel pedig egy pontra került a technikai tustól. A pihenőt követően a magyar szabadfogású nagyot küzdött, két megindulásából ki tudta léptetni riválisát (2-9), de reális esélye nem volt a fordításra.