2024. 3. Irma, Tímea

Rövidpályás EB: estére meg lehet az első arany

MTI | 2017. December 13. 16:20:35 | Utolsó frissítés: 6 éve

400 méter vegyesen Hosszú Katinka  címvédőhöz méltó magabiztossággal jutott a fináléba, 4:27.45 perces ideje több mint öt másodperccel jobb, mint a másodiké. A háromszoros olimpiai bajnoknak honfitársa is lesz a döntőben, miután Kapás Boglárka a hetedik idővel (4:39.35) lépett tovább.

Fotók: Magyar Úszó Szövetség

Szintén címvédőként ugrott a koppenhágai mobilmedencébe Bernek Péter 400 méter gyorson, s könnyed úszással, 3:39.86 perces idővel az első helyen jutott a döntőbe. Ebben a számban a bajai Kalmár Ákos (3:49.98) a 30. helyen végzett.

Kalmár Ákos

Hosszú Katinka   némi pihenőt követően 100 méter háton is favoritként állt rajthoz: a szám egyeduralkodója itt sem hagyott nyitott kérdéseket, s megnyugtató előnnyel, 56.78 másodperces idővel került az elődöntőbe.

“Minden rendben volt, jól ment, nagyon nyugodt úszásokról volt szó. Ez délelőttre pont elég volt, de úgy gondolom, délután még jobb leszek” – nyilatkozta Hosszú, akin még mindig láthatóak a múlt heti megfázásának tünetei.
    “Már jobban vagyok, de a hangomon még hallatszik és köhögök is egy kicsit, de már kifelé megyek belőle” – válaszolta.
    Hosszú Katinka  2012 után ismét edzője és egyben férje, Shane Tusup nélkül versenyez, ám megfogalmazása szerint ettől “semmi nem változott azon kívül, hogy ő nincs itt, ami persze furcsa, de természetesen tartjuk a kapcsolatot”.