2024. 25. Márk

Remek szereplés a megyei diákolimpián

Antal Tibor | 2020. Március 09. 07:14:07 | Utolsó frissítés: 4 éve

Február 29-én Soltvadkerten rendezték a sakkozók megyei diákolimpiáját, ahol a fiúk és a lányok külön kategóriában versenyeztek. A Bajai Spartacus SC versenyzői jól szerepeltek. A 10 éves fiúk korcsoportjában nem választották szét az amatőröket és profikat/ akik elő ponttal rendelkeznek. Itt Baki Bence II. helyen végzett. A 12 éves fiúk között az élő pontszámosok kategóriáját, és az amatőrökét is bajaiak nyerték. Az előbbit Könyves Álmos, az utóbbit Vuity András zárta I. helyezéssel.

Vuity András az amatőrök között nyert

Az élő pontos 16 éves fiúknál Follárdt Lőrinc III. helyezett lett. A 18 évesek között Brandschott Benedek Marcell a fiúknál, Ludik Ágnes a lányoknál zárt a II. helyen, Csilics Borbála Klára III. helyezést ért el. Baki Bence, Könyves Álmos, Vuity András és Follárdt Lőrinc bejutottak a Sakk Diákolimpia Országos döntőjébe. A 3 napos verseny megrendezésére májusban, Debrecenben kerül sor. A fiatalok felkészítője Jávor Sándor.