2024. 28. Valéria

Nem jutott döntőbe Kalmár Ákos 400 gyorson

Antal Tibor | 2017. Augusztus 23. 19:27:09 | Utolsó frissítés: 7 éve

A Bajai Spartacus SC úszója Kalmár Ákos már az első nap megkezdte a versenyzést Indianapolisban az Ifjúsági Úszó Világbajnokságságon.  Sajnos Ifjúsági Európa – bajnokunknak nem a legjobban sikerült az előfutam, ugyanis az 52 fős mezőnyben 3.54.50-es idővel a 11. helyen végzett 1.32 másodperccel lemaradva a még finálét jelentő 8. helytől.

A helyszín Fotó:Pass Ferenc

Júniusban Netanjában az Európa – bajnokságon 3.52.10-zel kezdett, majd 3.50.10-zel nyerte a kontinensviadalt. Ha ezeket az időeredményeket tudta volna hozni akkor 3. helyen jutott volna döntőbe, az EB győztes ideje pedig több mint 1 másodperccel  jobb, mint amit ma a legjobb eredménnyel döntőbe jutó amerikai Trey Freeman úszott.

– Nem jöttek ki jól a fordulók, nem tetszett a medence. Nem azt mondom, hogy ez jó volt elsőre, de a 800 és az 1500 gyors jobb lesz.Ennél csak jobb lehet, ha meg rosszabb, akkor nagyon szomorú leszek. A rajtom jó volt, jó szokott lenni általában. Sajnos nem azon múlik a 400 méter, nem így terveztem az egészet. – nyilatkozta Ákos.

A finálénak egyébként lesz magyar résztvevője Holló Balázs személyében, aki 4. legjobb eredménnyel kvalifikálta magát.