2024. 19. Ivó, Milán

Merkler mesterötös Szentistvánon

Antal Tibor | 2017. Május 29. 14:20:14 | Utolsó frissítés: 7 éve

Vasárnap a megyei II.osztály Déli csoportjának 29. fordulójában a sereghajtó Bajaszentistván  a Bácsborsódot fogadta. Senki sem lepődött meg azon, hogy a borsódiak simán 7 – 1-re nyertet a tavasszal még 0 pontos Szentetyien otthonában, egy teljesítményt azonban ki tudunk emelni: Merkler Tamás a borsódiak gólkirály jelöltje ugyanis egymaga 5 találattal vette ki részét a sikerből.

A gólok töténete:

A 11. percben Gál Krisztián indította Merklert az ellenfél térfelének közepén, aki  kicselezte az utolsó védőt, majd eltolta a kapus mellett és az üres kapuba gurított 0 – 1
A 39. percben Cifra szöktette a félpályáról Merklert, aki ismét egy az egyben vezethette a kapusra, eltolta mellette és az üres kapuba gurított 0 – 2
A 42. percben Milos Ljubojcic ment el a jobb szélen az alapvonalról visszagurított Merklernek aki  10 méterről a hosszú sarokba lőtt 0 – 3
A 64. percben bal oldalról végezhetett el szabadrúgást a Bácsborsód az alapvonaltól 3 méterre.  Nkubito Dávid beadására a röviden érkezett Merkler,  és a védőjét megelőzve a kapuba csúsztatott 1 – 5
A 76. percben Cifra kiugratását követően szintén a jól bevált recept következett, a kapus kicselezése, majd az üres kapuba helyezés 1 – 7

Merkler Tamás épp a játékvezetővel fog kezet

Ezzel a mesterötössel Merkler Tamás, vagy ahogy többen csak ismerik Csuma már 30 gólnál jár a szezonban, és egy fordulóval a vége előtt biztosnak tűnő előnye van a többiekkel szemben.

A góllövőlista állása:

Forrás: adatbank.mlsz.hu

Ha a papírforma szerint előnye kitart az utolsó fordulóban is, akkor a 38 éves csatár pályafutása során először lehet gólkirály a megye II. osztályban. A bajnokságot egyébként hétvégi mélykúti győzelmével a Sükösd nyerte.

A tabella állása

Forrás:adatbank.mlsz.hu

Szombaton a zárófordulóban a Bácsborsód – Katymár rangadó következk, mely a 7. hely sorsát hivatott eldönteni, a Bajaszentistván pedig  az utolsó 8 mérkőzésén vereséget szenvedett Híd SC otthonába látogat.