2024. 19. Vilhelmina

Koller Kamilla nyert Pécsett

Mogyi SE facebook oldala | 2024. Augusztus 05. 06:28:40 | Utolsó frissítés: 1 hónapja

Fotók:Mogyi SE facebook oldala

A Mogyi Triatlon utánpótlása számára szezonzáró versenyként ezúttal is az Országos Bajnokság szolgált, melyet ismét Pécsett rendeztek az elmúlt hétvégén. A versenyre egy hetes orfűi edzőtáborral hangolódott a csapat. Ennek megfelelően minden korosztályban képviseltette magát egyesületünk. A szombati egyéni utánpótlás országos bajnokságon a kilencedik helyezett Kancsár Máté szolgáltatta a legjobb eredményt. Mellette a legjobb húszban szerepelt még korosztályában Kazimity Ferenc, Engler Imola, Sánta Míra ás Badari Katica is. A délutáni sprint távú ranglista versenyen már több dobogós helyezésnek is örülhettünk. A nők között 47 másodperces előnnyel abszolút első helyezést szerzett Koller Kamilla ifjúsági korú versenyző.

Koller Kamilla a dobogó tetején

Csilics Márk pedig az abszolút hatodik hellyel a junior dobogó harmadik fokára állhatott fel. Szintén a juniorok között lett hetedik Székely-Szabó Szilveszter. Németh Krisztina pedig a felnőtt 3 kategóriában lett bronzérmes. A felsoroltakon kívül is számos szép eredmény született még a szombati egyéni verseny során. Az eredmények lentebb találhatóak. A vasárnapi Váltó Országos Bajnokságon öt csapatot indítottunk. Itt a csapatokat alkotó azonos nemű és korosztályú három versenyzőnek kell egy-egy mini triatlont teljesítenie, egymást követően. A nőknél a leggyorsabb az UP2 lány csapatunk volt, akik ezzel negyedik helyezést szereztek Koller Kamilla, Koller Száva és Pomázi Zsófia összeállításban. Viszont dobogóra a felnőtt női csapatunk állhatott, hiszen a Vánné Fülöp Teodóra, Scheibl Mária és Németh Krisztina alkotta trió bronzérmet szerzett ebben a kategóriában. A férfiak versenyében egy váltónk indult, az UP2 korosztályú csapat, melyet Csilics Márk, Székely-Szabó Szilveszter és Czigány Bánk alkotott. Ők az ötödik helyezést szerezték meg. A fiatalabbak között két váltót indítottunk. A serdülő lány csapat Engler Imolával, Török Mírával és Balogh Nórával nyolcadik, a gyermek lány csapat pedig Bokor Kamillával, Bajai Hannával és Péter Sárával tizenegyedik helyezést szerzett. Köszönjük a szervezők munkáját és gratulálunk minden résztvevőnek!