2024. 24. György

Király István harmadik

MTI | 2018. Június 23. 23:04:54 | Utolsó frissítés: 6 éve

Az úszás a Sugovicában volt

A férfiaknál Bicsák Bence, a nőknél Bragmayer Zsanett védte meg címét szombaton a triatlonosok sprinttávú országos bajnokságán Baján.

Bragmayer Zsanett a női győztes

A férfiaknál Bicsák mögött Lehmann Csongor végzett a második, a mogyis  Király István a harmadik helyen. A nőknél Bragmayer után Sebők Klaudia ért célba másodikként, míg Soós Fanni Kinga harmadikként.
    “Kemény verseny volt, jó úszás után végig támadtam kerékpáron, de a többiek is erősek voltak. A futás során jól éreztem magam, örülök a címvédésnek” – nyilatkozta az MTI-nek Bicsák Bence.

Hozzá kell tennünk, hogy a Mogyi SE élversenyzője Faldum Gábor ezúttal kihagyta a hazai versenyt.

Bragmayer elmondta: végig kontroll alatt tartotta a versenyt, ami önbizalmat ad számára a következő megmérettetésekre.
    A sprint távon 750 métert úsznak, húsz kilométert kerékpároznak és zárásként öt kilométert futnak a versenyzők, akik a változékony nyári időjárásban ideális hőmérsékleten, 20 Celsius-fokon, de erős szélben küzdöttek meg egymással.