2024. 2. Zsigmond

Kézis vereség Komlón

Bajai Kézisek BK | 2016. Feburár 28. 22:24:56 | Utolsó frissítés: 8 éve

Férfi kézilabda NB II Dél-Nyugati csoport 13. forduló

A tavaszi forduló második mérkőzését a Bajai KSE idegenben, a Sport36-Komló U 23-as ( NBI-ben is szereplő ) csapatával játszotta. A fiatal tehetségekből álló komlói gárdáról tudtuk, hogy ismét nehéz mérkőzés előtt állunk. Erős elhatározással, edzői útmutatóval, technikai stratégiával vágtunk neki az újabb megmérettetésnek. A hangsúly a jó védekezésen, és a türelmesen kidolgozott támadások megvalósításán volt. Ennek eredményeként az első félidő az alábbiak szerint alakult:  ellenfeleinket is meglepve: a 18. percben 12:8 arányban vezettünk, majd a félidő eredménye: Komló U23- BKSE: 15-16

A második félidő 16. percében a Komló kiegyenlített, majd időkérés után taktikát változtattak és sikerült széttördelni a bajai csapat támadásait. Technikai hibáinkból, eladott labdáinkból előnyhöz jutottak és megszerezték a vezetést: 29 – 27. Ekkor még reménykedtünk a kiegyenlítésben, azonban a továbbiakban sem sikerült támadó játékunkat hiba mentesen véghez vinni. Ezért csapatunk arra törekedett, hogy szépítsen a gólkülönbségen. Mindezek ellenére a BKSE csapatának játékát dicséret illeti. A komlói közönség igazán jó, lendületes, fordulatokban gazdag NB II-höz méltó kézilabda mérkőzést láthatott!

Végeredmény: Komló U 23- Bajai KSE: 33- 29