2024. 19. Emma

Kezdésnek ez nem is rossz

Mogyi SE | 2018. Március 02. 20:05:14 | Utolsó frissítés: 6 éve

Faldum Gábor a Mogyi SE triatlonosa 21. helyen végzett a szezon nyitó Világbajnoki Futamon, Abu Dhabiban.

Erős mezőny gyűlt össze a szezonnyitó WTS futamra, a tavalyi VB első 10 helyezettje közül, csak 1 hiányzó volt. Verseny reggelén elkezdett szemerkélni az eső, ami a sivatagban homokvihar után nem túl előnyös, ha a kerékpár pálya tapadásáról van szó. Jó úszás után Gábor kedvező helyzetben kezdte meg a kerékpárt.

5kör körönként 30 kanyarral a Forma 1-es pálya és a mellette lévő térköves részeken, rengeteg bukás és így sok mozgolódás jellemezte a kerékpárt. Gábor bukás nélkül, de végül a második bolyban fejezte be a bringát és kezdődött a futás. 15-25 helyért ment a harc, a vége 21. hely a sűrű befutóban.
Győzött az olimpiai bonzérmes Henri Schoeman, a tavalyi Világbajnok Mario Mola és a tavalyi Grand Final győztes Vincent Luis előtt.

Faldum Gábor

Bíztató kezdés után most van 2 hónap, hogy minden a helyére kerüljön Gábor következő WTS futamáig, amivel már az Olimpiai Kvalifikáció is elkezdődik majd.