2024. 18. Alexandra, Erik

Két góllal tért vissza Lógó

Antal Tibor | 2017. Április 02. 21:35:02 | Utolsó frissítés: 7 éve

Vasárnap rendezték a labdarúgó megyei II.osztály Déli csoportjában az Érsekcsanád – Sükösd örökrangadót. A találkozót körülbelül 400-an tekintették meg, és nem csak a két rivális községből érkeztek szurkolók, hanem találkoztunk bajaiakkal és vaskútiakkal is, és valószínűleg még máshonnan is jöttek focibarátok. Hogy miért? Mert a Csanád – Sükösd mérkőzés az egyik legnagyobb szomszédvár rangadó a Vaskút – Gara, a Felsőszentiván – Csávoly vagy a Bácsbokod – Bácsborsód mellett, amely mindig hangulatos. Most is hatalmas küzdelem volt a pályán, amit a 8 kiosztott sárga lap is jól mutat.

A mérkőzésen a rutinos vendég játékosok birtokolták többet a labdát, a fiatal csanádiak inkább a kontráikban bíztak. Az első félidő 40. percében a sükösdiek felíveltek egy labdát, ami lepattant a sérüléséből visszatért Lógó Zsolt elé, aki átvette, és 15 méterről a kapus mellett bepasszolta.. 0 – 1

Lógó két góllal tért vissza

Két perc múlva jött az egyenlítés. Egy eladott labdát követően gyorsan robogott a csanádi kontra, és a pontos bepasszot Novotnik Gábor értékesítette. 1 – 1

A 70. percben a vendégek játékosedzőjét Zsók Józsefet kaszálták el a 16-oson belül. Polyák Attila 11-est ítélt, amit a hazai publikum erősen vitatott, még a lefújást követően is. Lógó Zsoltot ez nem zavarta, aki a kapu jobb oldalába rúgta a labdát. Farkas Krisztián ugyan beleért a lövésbe, de nem tudott védeni. 1 – 2

Kapufára nézte a sorfal a lövést

A hajrában még egy – egy kapufát láthattunk mind két oldalon. Előbb Varga Stefano döngette meg a keresztlécet szabadrúgásból, majd  Matity Donát lövése csapódott a felső lécre. Az eredmény azonban nem változott, a Sükösd 2 – 1-re nyerni tudott Érsekcsanádon, és ezzel vezeti a tabellát.