2024. 3. Irma, Tímea

Ismét nyert a BLSE

Antal Tibor | 2016. Április 03. 10:59:36 | Utolsó frissítés: 8 éve

Szombaton a Schieber Pincészet Bajai LSE a megfiatalított Bácsalmási PVSÉ-t látta vendégül a Vasváriban. A kiegyenlített első 20 percet követően a hazaiak kerültek fölénybe, ami helyzetekben is megmutatkozott. Előbb Nébl Martin szabadrúgása csattant a kapufán, majd kisebb tűzijáték is kialakult a bácsalmási kapu előtt, de hol Eckert védett, hol bevetődtek a védők. Ezt követően Hernády Dániel fejesénél bravúrt mutatott be a vendég kapus, míg Sibalin rosszul vett át egy labdát helyzetben.

Ami a bajaiaknak helyzetből nem sikerült, azt a szerencse összehozta nekik, hiszen a 41. percben  egy jobb oldali beadást követően Balázs Dávid saját kapufájára fejelte a labdát, a visszapattanó pedig Eckertről bement, így szünetre 1 – 0-ás bajai előnnyel vonultak a csapatok.

Videó:

A második 45 perc is egyértelmű BLSE fölényt hozott. Sibalin Dániel fejesgólját még érvénytelenítette Kiss László, ám a 68. percben már szabályos gólt is szerzett a kitűnő center. Hernády Dániel köténypasszát kapásból tekerte 15-ről a kapu bal oldalába 2 – 0

Hernády Márk itt épp a játékvezetőt készül bebőrözni

A 73. percben a jobb oldalon futott végig egy bajai kontratámadás. A téli szünetben épp Bácsalmásról visszaigazolt Szávuj Miklós adott pontosan középre Nébl Martinnak, aki a 16-oson belül átvette, majd jó szokásának megfelelően ballal elrúgta a kapus mellett a rövidre, aki csak beleérni tudott. 3 – 0

Mivel az őszi első találkozón a Bácsalmás 2 – 0-ra verte a Baját, így a lefújás előtt egy képzeletbeli bajai továbbjutásról beszéltünk, amikor Nemanja Andelic a 91. percben megszerezte a vendégek becsületgólját. 3 – 1

A mérkőzés jegyzőkönyve

Forrás:adatbank.mlsz.hu

Összességében a Baja teljesen megérdemelten tartotta otthon a 3 pontot, és ezzel tovább szilárdította pozícióját a középmezőny elején.

A megyei I. osztály állása a szombati játéknap után

A folytatás szerdán a Bács – megyei kupa 4. fordulójával, amikor is a Bácsalmás Kalocsán, a BLSE pedig a megyei III. osztály déli csoportjában 2. helyezett Homokmégy otthonában lép pályára.