2024. 5. Adrián, Györgyi

Idegenben is 100 felett

Férfi Kosárlabda NB I.B Zöld csoport 2. forduló

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC – Bajai Bácska FKE 72-101 (17-16, 18-21, 20-31, 17-33)

Játékvezetők: Tóth Kálmán, Horváth Alajos, Szalai Zsolt

Legjobb dobók: Domsitz 16, Geiger 15/6 ill. Vukicevic 18, Jakab 18/3, Pongó 15

Az első félidőben a Bácska  tartotta a lépést a győriekkel, annak ellenére, hogy a távoli dobásaink nem sikerültek és a védekezésünk sem ütötte meg az elvárt szintet. A nagyszünetet követően feljavult a védőmunka és ennek eredménye lett a gyors támadó játék és könnyű kosárszerzés. Távoli dobásaink továbbra sem ültek (18 %), de hat játékos is 10 pont felett dobott. Ezen mutató kivételével mindenben jobbak voltunk.

Fotó:Kosarsport.hu

Edzői nyilatkozatok:

Kozma Tamás: Görcsös hazai játék, amit láthatott itt a szép számú közönség. Sajnos a kihagyott ziccereinket megkontrázták, nagyon jól játszották ezt a gyors indításos játékot. Csalódott vagyok.

Cservék Csaba: Az elején elég nehezen indult a játék, álmosan kezdtünk, a védekezésünk lagymatag volt. A második félidőre, illetve a második negyed közepétől már kezdtük azt játszani, amit szerettünk volna. Kicsit keményebb lett a védekezésünk, ritmusa lett a játékunknak, és ezáltal tudtuk játszani nagyjából a saját játékunkat. Igaz még nem sok dobás ment be, hibáztunk, de szerencsére tudtunk sok könnyű kosarat dobni védekezésünk agresszivitásából.

Jövő héten a Bácska  Hepp Kupa mérkőzést játszik a PTE-PEAC csapata ellen Pécsett. (időpont később)

A következő bajnoki hazai pályán október 5-én 17 órakor a Soproni MAFC ellen lesz.