Antal Tibor | 2015. Augusztus 16. 23:05:40 | Utolsó frissítés: 9 éve

Schieber Pincészet BLSE – Harta SE 3 – 2 (1 -1)

Vezette:Kiss Anikó Tünde (Molnár,Borbélyi)

BLSE:Tóth-Viszmeg,Lógó,Princz,Csengő,Hernády D,Nébl,Velez,Farkas,Vágó, Sibalin (Weiner 46.)

Harta: Bebők-Dénes,Varga,Bálint,Kiss,Vincze,Szabadi,Csehi,Megyesi (Schuckert 82.),Lázár, Rideg (Kiss 82.)

Játékosedző: Bálint Milán

Gól: Hernády 39.,48.,Lógó 63. ill. Lázár 16. Csehi 82. (11-esből)

Kiállítva:Princz 81.

Könnyű győzelemnek ígérkezett a Schieber Pincészet BLSE bemutatkozása a megyei I. osztályban, hiszen az NB III-ból kiesett gárda ellenfele, a tavalyi év sereghajtója a Harta volt.

Bajai rohamokkal indult a találkozó, mégis a 16. percben hidegzuhanyként egy formás akció végén a  a hartaiak szereztek vezetést Lázár révén 0- 1.

Ezt követően továbbra is a BLSE játszott mezőnyfölényben, de a helyzetek rendre kimaradtak.

A félidő derekán tovább növelhette volna előnyét a Harta, ám egy kezezésért megítélt büntetőt Kiss János csúnyán mellé lőtte.

A 39. percben megtört a jég, Hernády remek labdát kapott Csengőtől a leshatáron, és okosan átemelte a kapust, így szünetre 1 – 1-el vonultak a csapatok..

A második félidő szintén Hernády góllal kezdődött, sőt az ifjú titán klasszikus mesterhármast is elérhetett volna, de miután helyzetben a kapust is elfektette csúnyán fölé emelt.

Lógó Zsolt viszont nem tévesztett, aki a 63. percben az ötösön belülről bólintott Bebők hálójába. 3 – 1

Ezt követően úgy tűnt csak a különbség lehet kérdéses.

Ennek ellenére nem csak a vendég, hanem a hazai kapu előtt is láthattunk egy kapufát, sőt a 81. percben ismét jogosnak tűnő büntetőt adott Kiss Anikó, aki második sárga lappal ki is állította Princz Gilbertet.

A második tizenegyesét értékesítették is a vendégek, és a gól után nyomban jött a kettős csere.

Ennek ellenére az egyenlítés nem sikerült, a BLSE megérdemelten tartotta otthon a 3 pontot.

Jövő héten viszont ennél a teljesítménynél több kell a bajnokesélyes Tiszakécske otthonában.

A találkozót 22-én szombaton 17 órától rendezik.