2024. 25. Márk

Győzelem és nagy bejelentés

Antal Tibor | 2022. Május 01. 18:12:20 | Utolsó frissítés: 2 éve

Tamás Károly és Kerezsi Ferenc csatája a labdáért

Vasárnap a megyei II. osztályú labdarúgó bajnokság déli csoportjában a Bajai LC a Sükösdöt fogadta a Vasváriban. A találkozó 30. percében Szilas Richárd a bal oldalon két embert is átjátszott, a tizenhatoson belül azonban buktatták. A jogos tizenegyesből Varga Stefáno szerezte meg a vezetést a hazaiaknak. 1 – 0

Nem tartott sokáig a bajai előny hiszen rá két percre rá Lógó Zsolt 25 méteres szabadrúgása két emberen megpattant, és így megtréfálta Sztruhákot 1 – 1

Szünetre döntetlennel vonultak a csapatok, ám az 52. percben egy bedobást követően Hesz Henrik fejjel megcsúsztatta a labdát, amit Kerezsi Ferenc 8 méterről higgadtan passzolt a hálóba. 2 – 1

A hátralévő több, mint fél órában csak helyzetek voltak, gól nem született, így a BLC megszerezte a 3 pontot, de ezen felül még egy örömteli hírt is be tudott jelenteni Koch Tamás.

Edzői nyilatkozatok

Koch Tamás (Bajai LC): Sokkal többet birtokoltuk a labdát, mint az ellenfél, szerettem volna ha több helyzetet is kialakítunk, de amikor végre odakerültünk helyzetbe, azokat kihagytuk. Ezért nem lett a meccs sima, és a végén még izgulni kellett. A múlt heti remek játékunkat nem tudtuk megismételni, a győzelemnek persze örülök, mert a Sükösd egységes jó csapat, és nagyon jól megszervezték a védekezésüket.Ami még új hír, hogy a héten elfogadták a liszenszünket, jövőre megye I-ben indulunk bárhogy is végez a csapat. Szeretnénk azért erősíteni, nyilván ez lesz a következő hetek feladata, meglátjuk, hogy kiket tudunk visszahozni Bajára. Az utánpótlásból szeretnénk feltölteni a keretet, ha csak a bajai utánpótlást nézzük, az is egy megye egyet el kell hogy bírjon, de meglátjuk mire lesz elég.

Zsók József (játékosedző, Sükösd SC): Két cserével tudtunk eljönni, eltiltások, sérülések, de azt gondolom egy jó mérkőzést játszottunk a Bajával. Egy kis szerencsével benne lehetett volna az X, de sajnos nem tudtam cserélni. Ha egy 3 – 4 embert tudok frissíteni, akkor itt minimum az iksz megvan. Gratulálok a Bajának, ők más célokért küzdenek, mint mi, mások is a lehetőségeik, sok sikert nekik jövőre a megyei első osztályban. Nekünk meg a megye kettőben kell megmaradni, egyre nehezebb vidéken, főleg pénz nélkül egyre nehezebb játékosokat összeszedni. Sajnos a fiatalok már nem annyira vevők a futballra manapság ha nincs pénz. Mi öregek próbáljuk, reméljük sikerül a folytatás. Minőségre megvagyunk, mennyiségre sajnos nem. Nem tudunk végig játszani egy szezont 13 emberrel, kellene egy 18 fős keret minimum. Most is 4 -5 ember hiányzott. Rozsi József és Lénárt kiállítás miatt, mind ketten stabil játékosok, meg a két – három fiatalt akit sikerült beépíteni, Kolompár Kevint, Rácz Eriket, ők betegek, sérültek, akkor van akinek gyereke született elköltözött, szóval nem egyszerű, de ilyen a megyei foci.