2024. 4. Flórián, Mónika

Geri Dániel és Suba Róbert is Európa bajnok!

2015. május 1. Csehország, Racice

Sikeresen kezdte meg szereplését parakenu válogatottunk a racicei Európa-bajnokság első napján, amelyen Geri Dániel (parakenu VL-3 200 méter) kiemelkedő versenyzéssel nyerte meg az aranyat, de Suba Róbert – aki a versenyen a második helyen ért célba – is a dobogó legfelső fokára állhatott fel, miután az első helyen befutó ukrán versenyzőt kizárták. Sőt, Suha Miklós révén egy bronz is jutott a mieinknek.

Geri Dániel

„Nem tudjuk, hogy Suba Róbert számában (parakenu A 200 méter) az első helyen célba érkező ukránt a pályán történtek miatt zárták ki, vagy az új kategorizáció áldozata lett-e. Bár az Európa-bajnokság rajtja előtt megkapták a besorolást a kajakosok és a kenusok, futam közben is zárnak ki versenyzőket, ha úgy ítélik meg a versenybírók, hogy mégsem abba a kategóriába tartozik – vélekedett Weisz Róbert, a parakenus csapat vezetőedzője.

Suba Róbert

Geri Dániel a Bajai Spartacus SC, Suba Róbert pedig a Bajai Vízisport Klub versenyzője.

Edzőik Pankovics Tibor (Geri Dániel) illetve Huszár Henrik (Suba Róbert).