Faldum jól ment a VB-n

MTI nyomán | 2020. Szeptember 06. 07:34:06 | Utolsó frissítés: 4 éve

Gyorsan szeretnél értesülni a Sugópart híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk, és like a Facebookon!

Fotó:Mogyi SE facebook oldala

A brit Georgia Taylor-Brown nyerte meg a nőknél egyéniben a triatlonosok rendhagyó világbajnokságát szombaton Hamburgban, Bragmayer Zsanett a 18. helyen zárt. A Mogyi SE versenyzője, Faldum Gábor 50.12-es eredménnyel mindössze 59 másodperccel lemaradva a győztestől a 21. helyen zárt.

Vasárnap a vegyes váltók küzdenek meg egymással, ott a magyar csapat Bicsák Bence, Faldum Gábor, Bragmayer és Kovács Zsófia összetételben áll rajthoz. A hamburgi vegyes váltó vb-t eredetileg júliusban rendezték volna, egy nappal a vb-sorozatba tartozó futamot követően. A koronavírus-járvány azonban alaposan átírta a sportág megszokott forgatókönyvét. Az egyéni vb-cím ugyanis a többállomásos sorozatot lezáró döntőt (Grand Final) követően dől el, idén viszont egymás után kellett halasztani, majd lemondani a versenyeket. Ennek következtében a nemzetközi szövetség két héttel a hamburgi verseny előtt úgy döntött, hogy miután nem maradt más nagy viadal a naptárban, a váltó mellett Németországban kerül kiosztásra az egyéni vb-cím is.