2024. Október 18. Lukács

Faldum a legjobb 20 között Hamburgban

Mogyi SE facebook oldala | 2024. Július 14. 12:40:47 | Utolsó frissítés: 3 hónapja

Fotók:Mogyi SE facebook oldala

Faldum Gábor az 57 fős mezőnyben 19. helyen végzett a triatlonosok világbajnoki sorozatának Hamburgban rendezett szombati futamán. A kerékpáros felzárkózást követően, futásnál négy helyet javítva ideje 51:08 perc lett.

“Az úszás egész jó volt, de így is 11-12 másodpercre jöttem ki az elejétől. Utána kerékpáron három körön keresztül próbáltunk felzárkózni az első bolyra, végül sikerült is ledolgozni a kis hátrányt, izgalmas volt és erősnek éreztem magam, viszont a depó előtti helyezkedésnél nem tudtam lerázni a lábaimat, így kicsit beálltak. Sikerült az első sorral leszállnom, de a futás nagyon rosszul indult, be volt állva a derekam, emiatt az első kör szenvedősebb volt, a második kör felére viszont kilazultam és feljebb jöttem négy helyet. Összességében örülök az eredménynek, a futásban érzek még egy tíz másodpercet, de jó verseny volt.”- nyilatkozta Gábor a Magyar Triatlon Szövetségnek

🎙▶️A hölgyek között Horváth Karolina Helga a 32. helyezést érte el.

▶️A férfiak között Dévay Márk a 22. és Dévay Zsombor a 40. helyen zárta a versenyt.