Sport

Bevittek minket a Nádasdba

Antal Tibor | 2018. Feburár 25. 17:30:46 | Utolsó frissítés: 6 éve

Gyorsan szeretnél értesülni a Sugópart híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk, és like a Facebookon!

Vasárnap igazi rangadót rendeztek a férfi kézilabda NB II Dél – nyugati csoportjában, hiszen a 9. Bajai KSE a tabellán közvetlen előtte helyet foglaló Dél Takarék Mecseknádasdot fogadta. Az első félidőre igazából nem panaszkodhattunk, hiszen a  mieink a szünetben 14 – 10-revezettek.

A folytatásban azonban előbb beértek minket a vendégek, majd több gólos előnyre is szert tettek. Elég beszédes, hogy míg a mieink 22 perc alatt 6 gólt dobtak, addig az ellenfél 13-mal válaszolt. Folyamatosan 2 – 3 gól volt a nádasdiak előnye, olykor 4 is. A Dél Takarék legjobbja Frey Tamás külön emberfogást kapott és 4 perccel a vége előtt sikerült feljönni egy gólra (23 – 24). Ebből ismét gyorsan három, majd kettő lett, és az utolsó két percet emberelőnyben kezdhették a mieink, így akár menthető lett volna a helyzet.

Ennek ellenére bosszantó lépéshibák miatt tőlünk vették el a labdát, és egy ejtésnél a kapufa sem velünk volt. Így az erővel is jobban bíró Mecseknádasd második félidei jó játékának köszönhetően megérdemelten vitte el a 2 pontot a Dr. Pósta Sándor Sportcsarnokból.

Bajai KSE – Dél Takarék Mecseknádasd 24 – 28 (14 – 10)

Góllövők: Chalupa Gergő-5, Krec Jugoslav -5, Mészáros Dávid-4, Kálóczi Dániel-3, Szántosi Tibor-2, Horváth Norbert-2, Tutuc Eric Joel-1. ill. Frey Tamás 9, Bozó 7, Bérces 5, Papp 2, Kollár 2, Hőgye 1

Mestermérleg

Frey Tamás (játékosedző, Dél Takarék Mecseknádasd): Az első félidőben a helyzeteinket nem tudtuk kihasználni, a második félidőben a védekezésünk feljavult, és a kapusteljesítmény is sokkal jobb lett, és ez a kellő önbizalmat megadta a támadásra. Sokkal jobban összpontosítottunk a befejezéseknél, szerintem a bajaiak el is fáradtak egy kicsit, mi viszont tartani tudtuk a ritmusunk.