2024. 23. Béla

“Alakul a Lógó-Csengő-Sibalin tengely”

Antal Tibor | 2015. Július 25. 07:58:23 | Utolsó frissítés: 9 éve

A megyei I. osztályra készülő Schieber Pincészet BLSE, az előző szezonban a megyei II. osztály Déli csoportjában bronzérmes Dusnokot fogadta péntek késődélután a Vasváriban.
A BLSE korábbi felkészülési mérkőzéseihez hasonlóan ismét 3×30 percet játszottak a csapatok.
Az első harmadban Princz Gilbert büntetőjével szereztek vezetést a bajaiak, majd Nébl Martin is eleresztette balosát.

Nébl Martin első gólja nem a legjobb szögből.

A második harmadban kiegyenlítettebb játékot láthattunk, ekkor a kék-sárgák 2 góljára Bolvári Zoltán tudott válaszolni a vendégektől.
Az utolsó harmadra már elkészültek erejükkel a Dusnokiak. Mentségükre szóljon, hogy a gárda keretéből a nyári hőségben többen az alapozás közepén járnak, méghozzá szó szerint hiszen az építőiparban dolgoznak.
A végeredmény 7 – 1 lett.

A felirat megtévesztő: sárgában a dusnokiak játszottak.

Schieber Pincészet BLSE – Dusnok KSE 7 – 1 (2-0, 2-1, 3-0)
Gólszerzők: Nébl 2, Sibalin 2, Sibinger 2, Princz (11-esből) ill. Bolvári Z.

Végre egy jó kép.

Evanics Zoltán edző egy negyed órás zavart eltekintve elégedett volt a látottakkal:
” Alakul a Lógó – Csengő – Sibalin tengely. Mellettük két oldalt Nébl és Sibinger biztosítja a lendületet, és ha Hernády Dani még hasznosabban tud majd játszani akkor jó csapatunk lehet.”

Sáfrán Ferenc

Sáfrán Ferenc a dusnokiak mestere a második 30 perccel volt maradéktalanul elégedett. Mint megtudhattuk tőle igen tartalékosan érkeztek, hiszen 3 sérültjük is van, és hét közben nem is szoktak edzőmérkőzést vállalni, hiszen a munkahelyi elfoglaltságok miatt nem tudnak normálisan kiállni. Most is játszott egy beugró a csapatban csakúgy, mint múlt héten Dunapatajon, ahol mezőnyfölényük ellenére 6-3-ra kikaptak.
A jövő hétvégén a hagyományos Nagypál József – Báló József 4-es emléktornára kerül sor Dusnokon. Szombaton 16 órától a Bajaszentistván a Homokméggyel, 18 órától pedig a Dusnok a Garával játszik.
Másnap a 16 órától a két vesztes, 18 órától pedig a két győztes csap össze.
A dusnokiak augusztus 8-án is szeretnének edzőmérkőzést játszani, de erre a napra még nincs ellenfelük, 15-én meg ugye már rajtol a bajnokság.
Kapus poszton erősített a gárda a nyáron. Makula István tért vissza Bátyáról, aki viszont egyenlőre munkahelyi balesete után még nem mer védeni. A tervezett mezőnybeli erősítések azonban nem jöttek össze, egy meghatározó játékos viszont távozni fog a klubtól, de ez még nem hivatalos.

Sibinger is két gólt szerzett a találkozón.