2024. 2. Zsigmond

A Sükösd nyerte a rangadót

Antal Tibor | 2017. Május 07. 20:04:43 | Utolsó frissítés: 7 éve

Vasárnap a labdarúgó megyei II.osztály déli csoportjában a második helyezett Sükösd SC az éllovas Dusnokot fogadta, mintegy 500 néző előtt. Az első félidő 10. percében a Kristály fivérek nem értették meg egymást a dusnoki védelemben, amit ki is használt  baloldalon kiugró Kárpáti Krisztián (ismertebb nevén Kacsa) aki 16 méteről jobbal nagy gólt tekert a hosszúba. 1 – 0

Az első félidő nagy részére inkább a küzdelem volt jellemző, mint a jó játék, a kapuk csak elvétve forogtak veszélyben.

Az 56. percig kellett várni az egyenlítésre. Ekkor Simonits hozott fel egy labdát és Bolvári Zoltánt indította, ő pedig remekül készítette le a labdát Rónai Antalnak, aki nem hibázott 1 – 1

A 75. percben önmagát hozta kellemetlen helyzetbe a dusnoki hátsó alakzat, hiszen Lukács Gábor kapus nem tudott megfelelően elrúgni egy hazaadást, amiből utána szabadrúgás lett, majd abból még egy, a beadás utáni kavarodásból pedig Kovács Róbert lőtt a hálóba 2 – 1

A második találattól érezhetően megrogyott a bajnok, de a pontot az i-re Papp Árpád tette fel a 84. percben, aki egy formás sükösdi kontra végén talált a hálóba, eldöntve ezzel a 3 pont sorsát.

Végeredmény: Sükösd SC – Dusnoki KSE 3 – 1 (1 – 0)

Edzői értékelések

Sáfrán Ferenc (Dusnok): Gyengék voltunk, de így sem kellett volna feltétlenül kikapjunk, mert az első két sükösdi gól óriási hibákból esett. Mélyen a tudása alatt játszott a csapat 90%-a, ami egy Sükösd elleni rangadón  nem lehet elég.

Zsók József (Sükösd): Megérdemelt győzelmet arattunk, amit a súlyos sérülést szenvedett Lógó Zsoltinak ajànljuk.

A tabella állása

Forrás:adatbank.mlsz.hu

Mint a tabellán is látható ezzel a győzelemmel a Sükösd helyet cserélt a Dusnokkal, de 2 pont előnyük még nem életbiztosítás a hátralévő három mérkőzést nézve. A Sükösd ugyanis még Mélykúton és Hajóson is vendégszerepel, és a Felsőszentivánt fogadja, míg a dusnokiak sorsolása némileg könnyebbnek tűnik, hiszen ők a Mélyútot és a Kelebiát is hazai környezetben fogadják, és csak egy idegenbeli fellépésük lesz Szeremlén.