2024. 19. Emma

A Casanova győzött a meglepetésekkel teli La Copa-n!

Sereg Róbert | 2019. Január 06. 18:56:20 | Utolsó frissítés: 5 éve

A hétvégén rendezték az immár XII. La Copa Di Bácsbokod teremlabdarúgó tornát a bácsbokodi sportcsarnokban.
11 évig mindig minimum 20 csapat nevezett a kupára, tavaly 24, idén mindössze 13. Több csapat feloszlott, számos csapat vissza mondta a nevezést, illetve néhány esetben két gárda közösen egy csapatot alkotva indult a tornán.

2019. január 5.

A csoport

Reszta – HarryMix 1-0
Meglepetés a tavalyi ezüstérmes botlása.
Dusnok – 2 Akác 3-0
A dusnoki ifisták 2 kapufa után 3 góllal terhelték meg a Madaras kapuját.
Reszta – Dusnok 0-1
Küzdelmes derbin sikerükkel a fiatalok máris a legjobb 8 közé kerültek.
2 Akác – HarryMix 3-4
Vezetett a HarryMix, fordított a 2 Akác, majd újra Hamvasékhoz került az előny.
2 Akác – Reszta 1-2
A kezdő sípszót követően másfél perc alatt egy-egy gól esett. Majd az utolsó 10 másodpercben jött a mindent eldöntő győztes találat.
HarryMix – Dusnok 1-2
Nem ment a játék a HarryMixnek, az utolsó percben húzták be a meccset a dusnoki ifjak.

A csoport végeredmény

1. Dusnok 9 pont
2. Reszta 6 pont
3. HarryMix 3 pont
4. 2 Akác0 pont

A torna gólkirálya Mindszenti János lett.

B csoport

Casanova – Gucci Gang 4-1
A felturbózott Casanova könnyedén verte az ifjú Bácsbokod-Bácsborsódi csapatot.
Unknown – Extra 1-3
Az egy cserével érkező bátaszékiek egy megpattanós góllal kerültek 2 gólos hátrányba, sikerült a szépítés, és bár közel álltak az egyenlítéshez, az Extra diadalmaskodott.
Casanova – Unknown 3-3
Meglepetésre 3-1-re vezetett az Unknown, Csumáék mindent megtettek a pontmentésért, az egyenlítés egészen elképesztő módon, 2 másodperccel a vége előtt következett be!
Extra – Gucci Gang 1-1
Bomba góllal vezetett a fiatal brigád, és “szokás szerint”, a hajrában, másfél perccel a vége előtt egalizáltak a Rácz Tibiék! Extra – Casanova 1-1
Egyenlő erők csatájában Aladics Daniék jutottak előnyhöz, a hátrányt a Casanovának ismét sikerült ledolgoznia.
Gucci Gang – Unknown 3-0
Két erős meccs után nem maradt ereje az Unknown csapatának, a fiatalok viszont rendkívül jól játszva megérdemelten nyerték meg a meccset.

AS Kóma – H-Z Tetőszerviz 3-1
A harapós római brigád dinamikus játékkal győzelemmel kezdte a versenyt.
Reál Élelmiszer – FC Sivass 0-2
A címvédő beragadt a rajtnál.
Frankcity – H-Z Tetőszerviz 1-2
A házigazda önmagához képest gyenge produkcióval állt elő, a HZ Tetőszerviz pedig élt a lehetőséggel.
FC Sivass – AS Kóma 1–1
Meglepte a Sivass-t a Kóma, közel álltak a győzelemhez, de Gugán Andor csapata pontot mentett.
Frankcity – Reál Élelmiszer 3-1
Összekapta magát a Frankcity, 0-1-ről fordítottak.
H-Z Tetőszerviz – FC Sivass 2-4
Magabiztos győzelemmel biztosította helyét a vasárnapi játéknapra a Sivass.
Reál Élelmiszer – AS Kóma 3-1
2 zakó után újra éledt a címvédő.
 FC Sivass – Frankcity 1-3
Nagy csatában a hazaiak vitték el a 3 pontot.
H-Z Tetőszerviz – Reál Élelmiszer 0-6
A végére elfogyott a HZ-ből az erő, a bátaszékiek gólzáporral jutatták tovább saját magukat.
AS Kóma – Frankcity 0-6
Az AS Kóma is kipukkadt, Balázs Dávidék pedig csoportelsőként zárták a napot.

Sivass – Extra 0-0 h: 3-4
Brusztolós, ziccerek nélküli meccsen a büntető rúgások döntöttek.
Casanova – Reszta 3-0
Cifiék már a félidőben eldöntötték a meccs végkimenetelét.
 Frankcity – Gucci Gang 0-2
A torna egyik meglepetés eredménye! Hiába játszott fölényben a Frankcity, a fiatal Gucci Gang két szemfüles góllal búcsúztatta a házigazdát.
Dusnok – Reál Élelmiszer 3-0
És itt a következő meglepetés! A többnyire M1-es játékosokból álló címvédőt az M2-es ifisták nagyszerű játékkal ütötték ki.

Elődöntők

Extra – Casanova 0-2
Első félidőben az Extra akár 3 góllal is vezethetett volna, de gólképtelenek maradtak. Fordulás után magához tért a Casanova, ők belőtték a ziccereiket.
Gucci Gang – Dusnok 0-4
A két fiatal csapat párharca elég simán alakult.

Harmadik helyért

Extra – Gucci Gang 0-1
És még mindig maradt meglepetés! A sokkal esélyesebb Extrát képes volt legyőzni a Gucci Gang!

A bronzérmes Gucci Gang

Döntő

Casanova – Dusnok 3-1

Szorosan indult (félidőben 1-1), végül a rutinos bokodi sikercsapat megérdemelten nyerte meg első alkalommal a La Copa-t!