2018. június 25. Vilmos

Közélet

Rangos szavalóverseny Újvárosban

Újvárosi Általános Iskola | 2018. március 12. 15:45:27 | Utolsó frissítés: 3 hónapja

 

 

Az Újvárosi Általános Iskola és a Baja Marketing Kft. - a Bajai Tankerület támogatásával - ebben a tanévben is meghirdette a Weöres Sándor megyei szavalóverseny területi fordulóját általános iskolai korosztályú tanulók részére. A versenyt március 9-én pénteken rendezték,  melyen 9 település 18 iskolája vett részt.

 

 

Minden korcsoportban iskolánként - összevont intézmények esetében feladat-ellátási helyenként - 1-1 versenyző indulhatott. Az 500 tanuló feletti iskolák korcsoportonként további 1 versenyzőt indíthatnak. A versmondó diákok magyar költők művei közül választhatnak életkori sajátosságaik figyelembevételével.

 

Eredmény:

Alsó tagozat 1-2. évfolyam

 

I. helyezés

Horváth Máté   2. osztály              Érsekcsanádi Bíber János Általános Iskola

felkészítő: Kosztolányiné Gergely Judit

II. helyezés

Pataki Panna    2.osztály               Szent László ÁMK Lukin László Ének-Zenei Általános Iskola

felkészítő: Márity Andrea

III. helyezés

Pittenauer Emma 1.osztály                             Újvárosi Általános Iskola

felkészítő: Göldner Tiborné

Különdíj

Horváth Anna  2. osztály                        Bácskai Általános Iskola Bácsbokod

felkészítő:Deliné Labát Márta

 

Alsó tagozat 3-4. évfolyam

 

I. helyezés

Goretity Mirjana  4.osztály      Sugovica Sportiskolai Általános Iskola

felkészítő:Scheidl Róbertné

II. helyezés

Szabó Bence 3.osztály                  Bajai Eötvös József Általános Iskola

felkészítő: Bajai Viktória

III. helyezés

Antal Péter 4. osztály                           Bajai Eötvös József Általános Iskola

felkészítő: Bajai Viktória

Különdíj

Pozsonyi Borka Kata  3.osztály       Szent László ÁMK Általános Iskolája

felkészítő: Rápityné Budai Edit

 

Felső tagozat 5-6. évfolyam

 

I. helyezés

Mikló Boglárka 5.osztály         Érsekcsanádi Bíber János Általános Iskola

felkészítő: Csanádiné Halmos Melinda

II. helyezés

Dáné Janka  6.osztály             Bajai Eötvös József Általános Iskola

felkészítő: Czinege Hajnalka

III. helyezés

Sajti Eliza  5. osztály                      Bajai Szentistváni Általános Iskola

felkészítő:Földiné Varga Katalin

Különdíj

Barabás Áron 5.osztály            Vaskúti Német Nemzetiségi Általános Iskola

felkészítő: Vörös Ildikó

 

Felső tagozat 7-8. évfolyam

 

I. helyezés

Helyes Csenge 8.osztály                         Újvárosi Általános Iskola

felkészítő: Ladányi Éva

II. helyezés

Takács Alina    7.osztály                                III. Béla Gimnázium

felkészítő: Banga- Burány Teréz

III. helyezés

Mészáros Anna    8.osztály          Érsekcsanádi Bíber János Általános Iskola

felkészítő: Csanádiné Halmos Melinda

Különdíj

Kőnig Márton  7. osztály                              Bajai Eötvös József Általános Iskola

felkészítő: Kovácsné Tettinger Mária

 

 

A győztesek képviselik kistérségünket a megyei döntőn 2018. március 24. (szombaton) 9.00 órakor a Kiskunhalasi Református Kollégium Központi Általános Iskolájában (Kiskunhalas, Köztársaság u. 9.)

 

 

 



Hozzászólok!

Facebook Google +
0
komment