Közélet

Eladta a város a részvényeit

Antal Tibor | 2026. Június 25. 18:32:17 | Utolsó frissítés: 2 perc

Gyorsan szeretnél értesülni a Sugópart híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk, és like a Facebookon!

A júniusi testületi ülés negyedik előterjesztésének elfogadása arról döntött, hogy a város értékesíti a Homokhátsági Regionális Hulladékgazdálkodási Vagyonkezelő és Közszolgáltató Zártkörűen Működő Részvénytársaságban fennálló teljes részvénycsomagját. Baja Megyei Jogú Városnak ugyanis 11.387 %-nyi részvénye volt a társulásban, aminek értéke 508.300.000 forint. Ezt most pályázat alapján minimum alapáron 660.425.627 forintért sikerült értékesíteni. A kiírásra egyetlen pályázat érkezett, a kecskeméti székhelyű KKMO Regionális Létesítményüzemeltető KFT. ajánlata, akinek ügyvezetője Agatics Roland, így versenytárgyalást nem kellett tartani.

A vételárat több részletben legkésőbb 2027. szeptember 30. napjáig fogják átutalni az önkormányzat számlájára.

Az előterjesztést egyhangúlag támogatták a képviselők.