Gyorsan szeretnél értesülni a Sugópart híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk, és like a Facebookon!
A múlt héten zajlott Baja város 2021-es költségvetésének elektronikus tárgyalása (sajnos a korlátozások miatt nem lehet a testületi üléseket megtartani). Ezen megbeszélésen az egyik legnagyobb vita az önkormányzat tulajdonában lévő egyes ingatlanok értékesítési szándéka miatt robbant ki. A városvezetés többek közt a Belvárosi Közösségi Házat, és a volt Uránia Mozi épületét is szeretné áruba bocsátani, amelyről a Fidesz – KDNP képviselő csoportja közösségi oldalán többek közt az alábbiakat írta:
“Szó volt természetesen a 45 civil szervezetnek lehetőséget adó Belvárosi Közösségi Házról, a Mozgáskorlátozottak Egyesületének helyt adó Szabadság utcai ingatlanról, a volt csillagvizsgáló épületéről, a mozi épületéről, vagy éppen a Táncsics utca 36. szám alatti ingatlanról, mellyel kapcsolatban elmondtuk, hogy az előző városvezetés már elkezdte az azzal kapcsolatos egyeztetéseket, hogy ott a helyi kézművesek számára egy közösségi teret alakítsanak ki. Polgármester Asszony nem értett egyet azzal a javaslatunkkal, hogy ezek az épületek ne kerüljenek fel az értékesítésre kijelölt ingatlanok közé és mivel a jelenlegi költségvetés elfogadása a veszélyhelyzet miatt kizárólag az ő döntése, sajnos ez a kérdés eldőlni látszik. Érveink között elmondtuk azt is, hogy az, hogy a jelenlegi költségvetés nem teszi lehetővé, hogy az érintett ingatlanok felújítása, modern igényeknek megfelelő közösségi tér kialakítása (pl mozi esetében), attól még ne tegyen le a város róluk, és arról, hogy a múlt ikonikus épületei a jövő generáció számára is új közösségi élményeket, lehetőségeket adjanak. Ha az ingatlan értékesítik, ez a lehetőség elvész, a pillanatnyi anyagi haszon eltörpül emellett a veszteség mellett.”
A város költségvetés tervezetében megtaláltuk az eladandó ingatlanok listáját, azonban összegeket mellette nem, így Nyirati Klárától arról érdeklődtünk, vajon mennyi bevétel várható a volt Hemo, és a mozi eladásából? Mint megtudhattuk, egyelőre a város csak az eladás szándékát kívánja jelezni. Konkrét érdeklődő még nincs az ingatlanok iránt, ezért az önkormányzat még az árbecslést sem végeztette el addig feleslegesen.
Persze nem feltétlenül kellene a városnak mindenáron értékesítésben gondolkodnia, ha mondjuk megérkezne a számlájára a koronavírus miatti kormányelvonások nagyobb része. Ezzel kapcsolatban március 8-án hétfőn városunk első asszonya Balla György miniszteri biztoshoz volt hivatalos.
Nyirati Klára a találkozóról közösségi oldalán ezt írta:
“A megbeszélés „eredménye” az volt, hogy a működésre egyáltalán nem kap a város támogatást, fejlesztésre azonban reményeink szerint igen. Ezt kisebb részben vissza nem térítendő támogatással, nagyobb részben hitellel szándékoznak megvalósítani.. A városvezetés nem tervezi hitel felvételét, igyekszünk más forrásokból biztosítani a kieső bevételeket. A kompenzációs megbeszélésre várva Janiczak Dávid, Ózd és Fülöp Zsolt Szentendre polgármestereivel megosztottuk egymással a gondolatainkat, terveinket és abban egyetértettünk: fogunk megoldásokat találni és dolgozunk tovább településeink fejlődéséért. Miközben a kormány nyilvánvaló célja, hogy az ellenzéki vezetésű városok polgármestereinek alkalmatlanságát mondja ki, szeretnénk bebizonyítani, hogy olyannyira alkalmasak vagyunk, hogy ilyen ellehetetlenített pénzügyi helyzetben, egy éve tartó, soha nem látott világjárvány közepette is megálljuk a helyünket!”