Gyorsan szeretnél értesülni a Sugópart híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk, és like a Facebookon!

Alapvető dolog, hogy a temetőkben található konténerekbe kizárólag a sírokon keletkező hulladékokat teszik az emberek. No, nem mindenki. Erről tanúskodnak azok a fotók, amelyeket a Bajai Temetkezési és Nonprofit Kft. tett közé közösségi oldalán. Ráadásul nemcsak háztartási hulladékról van szó.

Tisztelt Lakosság!
Szomorúan tapasztaljuk, hogy az elmúlt időszakban egyesek a bajai temetők hulladéktároló edényeibe hordják a háztartási szemetet. Amint a csatolt fotókon is látható, használt gumiabroncsokat is találtunk a kukák mellett.

Természetesen meg vagyunk győződve arról, hogy temetőbejárók túlnyomó többsége tisztában van azzal, hogy a területen elhelyezett szeméttárolókba kizárólag a sírokon keletkezett hulladékot lehetséges kidobni.
Továbbá felhívnánk a figyelmet, hogy a sírokon keletkezett hulladékot kizárólag a konténerekbe helyezzék(ne más sírjára, sírok közé)illetve koszorúikat továbbra is a kihelyezett hulladéktárolók mellé szíveskedjenek tenni.
Tisztelettel tájékoztatjuk Önöket, hogy a Bokodi úti köztemetővel szemben található Hulladékudvarba ingyenesen lerakhatók egyebek mellett az építési hulladékok (bizonyos korlátok figyelembevételével), a gumiabroncsok és a textilhulladékok is.- olvashattuk a városi cég közleményében.