2024. 10. Ármin, Pálma

V. Kikelet Félmaraton: Faldum Gábor és Forró Zsófia győzött

Lőrinczi Csaba | 2015. Április 11. 23:06:22 | Utolsó frissítés: 9 éve

Jótékonysági futással kezdődött a rendezvény, ugyanis a félmaraton rajtja előtt 30 perccel startoltak el az 1600 méteres táv (kis szigetkör) indulói. A jótékonykodás résztvevői csatlakoztak Sipos Jánoshoz, a bajai III. Béla Gimnázium egykori igazgatójához, aki a „400 km Dóriért” keretein belül Péterfay Dórát szeretné segíteni álmai megvalósításában. Éspedig abban, hogy a középiskolai tanulmányai során kimagasló eredményeket elérő vak lány Angliában szerezzen diplomát.

Faldum Gábor

A jótékonysági futást a nap főeseménye, a Mogyi Kft. és a bajai önkormányzat által támogatott V. Kikelet Félmaraton követte. Mintegy ezer résztvevője volt a versenynek, melyen nem csak a 21 kilométeres félmaratoni távot lehetett teljesíteni egyénileg, hanem egy rövidebbet is, a 12 km-eset. Sőt, két- és háromfős váltók számára is volt lehetőség nekiveselkedni a 21 km-es távnak.

Végül az a versenyző lett 2015. évi Kikelet Félmaraton abszolút győztese, akit majdnem mindenki az első helyre várt. Faldum Gábor, a Mogyi SE Baja válogatott triatlonistája – aki a brazíliai Rio de Janeiróban megrendezendő 2016-os olimpiára készül – rendkívül magabiztosan, közel 2 perc előnnyel végzett az élen. Az első kör nagy részében ugyan még a Faldum Gábort is a soraiban tudó 7 fős élboly diktálta a tempót, ám a mogyisok kiválósága semmit sem bízott a véletlenre, hanem viszonylag gyorsan az élre állt és elsőként érkezett meg a célba. Mögötte a korábban mogyis színekben versenyző, de idéntől már pécsi Karajkó Sándor lett a második, míg a szekszárdi Módos László a harmadik helyen zárta a Kikelet Félmaratont.

A nőknél a kaposvári Forró Zsófia diadalmaskodott, míg a másik két dobogós helyezést a budapesti Darázs Angelika és a pécsi Szatmári Adrienn érdemelte ki.