Sport

Úszó EB: Hosszú Katinka győzött 400 vegyesen

Antal Tibor | 2016. Május 16. 20:16:37 | Utolsó frissítés: 8 éve

Gyorsan szeretnél értesülni a Sugópart híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk, és like a Facebookon!

Az úszó Európa – bajnokság első napján Hosszú Katinka két számban volt érdekelt.

400 vegyesen a legjobb idővel került döntőbe, ahol hozta is a papírformát, és Forma 1-es kifejezéssel élve rajt – cél győzelmet aratott  Eredménye 4.30.90.

A második helyen az angol Hannah Miley, a harmadikon Jakabos Zsuzsa végzett.

Hosszú pályafutása kilencedik egyéni nagymedencés Európa-bajnoki címét szerezte, ezzel beérte a magyar örökrangsorban a nőknél élen álló Egerszegi Krisztinát.

Női 400 m vegyes, Európa-bajnok:
    ——————————–
 HOSSZÚ KATINKA 4:30.90 perc
2. Hannah Miley (Nagy-Britannia) 4:35.27
3. JAKABOS ZSUZSANNA 4:38.39

Fotó:Kovács Anikó, MTI

Nem sokat pihenhetett ez után, hiszen 200 hát középfutamában volt érdekelt, ahol saját futamát 2.09.98-as eredménnyel megnyerte, összesítésben pedig harmadik legjobb idővel került a holnapi döntőbe. A legjobb időt az ukrán Zevina úszta.