2024. 19. Emma

Újabb két arany

MTI | 2019. December 06. 18:47:20 | Utolsó frissítés: 4 éve

Hosszú Katinka aranyérmet nyert 200 méter pillangón, és 100 méter vegyesen pénteken a Glasgow-ban zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokságon.

Fotók:MTI

A 200 pillangó délelőtti előfutamból Jakabos egyéni legjobbját fél másodperccel megközelítve 2:04.97 perccel az első, míg Hosszú 2:05.14-gyel a második helyen ment tovább.
    A rajt után a két magyar gyakorlatilag fej fej mellett úszott egymás mellett, féltávnál viszont az olasz Ilaria Bianchi vezetett, és 150 méternél egy testhossz előnye volt. Hosszú ugyanakkor elképesztő hajrába kezdett, amivel maga mögé utasította riválisát.
    A háromszoros olimpiai bajnok – aki még a 100 méter vegyes döntőjében is érdekelt – 2:03.21 perces idővel csapott célba, míg a győriek úszója 2:05.00-val érintette a falat.

200 pillangó előtt

Kicsit később 100 méter vegyesen a háromszoros olimpiai bajnok 57.36 másodperces idővel védte meg címét.
    A 30 éves Hosszú Katinka a magyar úszósport történetének 1000. érmét szerezte felnőtt- és utánpótláskorú világversenyeket együtt számolva, s ez volt pályafutása 19. elsősége a 25 méteres kontinensviadalokon, amivel beérte az örökrangsor élén Cseh Lászlót.