2024. 20. Friderika

U23-as triatlon vb: Király István a 21. helyen végzett

Lőrinczi Csaba | 2015. Szeptember 17. 20:28:23 | Utolsó frissítés: 9 éve

A Mogyi SE válogatott versenyzője 1 óra 43 perc 19 másodperces időereménnyel teljesítette a távot, s a 21. helyen végzett. Az ausztrál Jacob Birtwhistle szerezte meg a világbajnoki címet, míg az ezüst-, illetve bronzérmes helyeken két spanyol triatloista, David Castro és Nan Oliveras ért célba. Király István mellett egy másik magyar triatlonista is indult a vb-n, méghozzá az előző idényben a Mogyi SE-ben versenyző Bicsák Bence, aki 27. lett a mostani vb-n.

U23-as triatlon világbajnokság, Chicago (USA)

2015-09-17

Férfi U23 (a dobogósok és a Mogyi SE versenyzője):
1. Jacob Birtwhistle AUS 1:40:51
2. David Castro ESP 1:41:05
3. Nan Oliveras ESP 1:41:15
… 21. Király István HUN Mogyi SE 1:43:19

Faldum Gábor  az elit férfiak futamában fog indulni 20 rajtszámmal, s olyan világsztárokkal fog versenyezni, mint Javier Gomez, Mario Mola, Vincent Luis, Richard Murray, Fernando Alarza és Jonathan Brownlee. A rajt időpontja (magyar idő szerint): 2015. szeptember 20. vasárnap 00:00 óra, vagyis szombat éjfél.