2024. 27. Zita

Trónfosztások a Szilveszter kupán

Antal Tibor | 2015. December 30. 23:44:36 | Utolsó frissítés: 8 éve

Szerda este lezárult a két ünnep közötti hagyományos Szilveszter kupa (ezúttal FitoHorm Szilveszter kupa) teremlabdarúgó torna Baján a dr. Posta Sándor sportcsarnokban. A nyílt kategóriába 17 csapat nevezett, melyek közül 8 jutott az egyenes kieséses szakaszba.

A döntőt végül az utóbbi 3 év bajnoka a BLSE Best, és a B.N.R. játszotta, akik korábban Ailsa kölykei és AC Whyte néven is futottak. Nos ezúttal trónfosztás történt, hiszen Sibalin Dániel góljával 1 – 0-ra a B.N.R nyerte a finálét megszakítva ezzel a Baranyi csapat hegemóniáját.

A kupagyőztes B.N.R.

A harmadik helyért a bácsbokodi Casanova 3 – 1-re verte az R+M-et.

A torna legjobb játékosának Harnos Zoltánt választották a Casanovából, a legjobb kapusnak Haász Tamást a B.N.R.-ből. A torna gólkirálya Nébl Martin az R+M játékosa lett.

Harnos Zoltánt választották a torna legjobb játékosának

Öregfiúknál (12 csapat) szintén őrségváltás volt, hiszen Baja rekordbajnoka a Sugovica – Preceptum az utóbbi 3 évben egyeduralkodó volt, viszont  a BLSE 2000-es NB III-as bajnokcsapata 0 – 1-ről fordítva 3 – 1-re megnyerte a döntőt.

A harmadik helyen a város legrégebbi kispályás alakulata (szerb vendégjátékosokkal megerősítve) az R4 Lux, a negyediken a Háztető szerviz végzett, melyben olyan legendák is pályára léptek, mint Fütyü Illés.

Az öregfiúk között a BLSE 2000 bizonyult a legjobbnak.

Az öregfiúk kategória legjobb játékosának Kalocsai Róbertet (Sugovica – Preceptum) a  legjobb kapusnak Kámán Zoltánt (BLSE 2000) választották, míg a gólkirály Papp Péter (BLSE 2000) lett.

Kalocsai Róbertet (Sugovica -Preceptum) választották az öregfiúk kategória legjobb játékosának.

Facebook galériánk az utolsó napról:

A folytatásra nem sokat kell várni, hiszen január első hétvégéjén a XII. Ofenbeher Nándor futsal kupa következik szintén a dr. Posta Sándor sportcsarnokban.