2024. 27. Zita

Sport

Pongó Marcell az Ulm egyik legjobbja volt a EuroCupban

Gyorsan szeretnél értesülni a Sugópart híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk, és like a Facebookon!

A EuroCup csoportkörének utolsó fordulóját rendezték a héten, a német ratiopharm Ulm pedig a D csoportban már biztosan az utolsó helyen végzett, hiszen a játéknap előtt 2 győzelemmel és 7 vereséggel állt.

Foto – euroleague.net

Ennek megfelelően elosztották a játékidőt, és pályára került a bajai Pongó Marcell is a Dolomiti Energia Trento ellen elveszített összecsapáson – a németek még 13 ponttal megnyerték az első negyedet, aztán ugyanennyivel, majd 8 ponttal bukták a következő kettőt, és végül 94-84-re győztek idegenben az olaszok. A magyar irányító 10 perc alatt 6 pontot (2/2 tripla), 1 pattanót, 2-2 gólpasszt, szerzett és eladott labdát, valamint 2-2 beütött és kiharcolt faultot jegyzett – 9 VAL-lal a kiegyensúlyozott egyéni produkciókat szállító Ulm legjobbjai közé tartozott.