Nyolc éremmel zárt Hosszú Katinka – ma egy ezüst és egy bronz medált szerzett

MTI | 2014. December 07. 18:52:33 | Utolsó frissítés: 9 éve

Gyorsan szeretnél értesülni a Sugópart híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk, és like a Facebookon!

A 200 méter gyors döntője

Hosszú Katinka ideje 1:51.18 perc volt, ami országos csúcs, és egyetlen századdal gyengébb az eddigi világrekordnál, amelyet megdöntött a Hosszú előtt világbajnokként célba csapó svéd Sarah Sjöström (1:50.78 p). A magyar versenyző mostanáig élő csúcsa 1:51.41 perc volt, és idén nyáron, augusztus 27-én éppen Dohában, a rövidpályás világkupa-sorozat katari állomásán úszta.

Hosszú Katinka parádésan kezdett, ötvennél, száznál és százötven méternél is az élen haladt, Sjöström azonban még újítani tudott, befogta, majd meg is előzte őt. A magyar versenyző így nyolc érmével (4, 3, 1) fejezte be dohai szereplését, és a világbajnokság legeredményesebb női résztvevője lett. A döntő másik magyarja, Verrasztó Evelyn a nyolcadik helyen végzett 1:55.07-tel.

50 hát

Az úszásnem legrövidebb távján saját korábbi országos rekordját javította meg. A régi csúcs 26.10 másodperc volt, amelyet idén augusztus 31-én állított fel a világkupa-sorozat dubaji állomásán.

Hosszú Katinka 25 méteres medencében pályafutása 12. vb-érmét nyerte, a rövidpályás világbajnokságok történetében pedig a 25. magyar medál megszerzése fűződik a nevéhez.