2024. 25. Márk

Megverték Baján a Pápát

Bajai Bácska | 2019. Április 14. 09:30:11 | Utolsó frissítés: 5 éve

Megkezdődött a férfi kosárlabda NB I B Zöld csoportjában a  rájátszás,  a negyeddöntő első mérkőzésén az alapszakasz hetedik helyezést elérő Pápa csapatát fogadta Bajai Bácska.

Fotók: Pulai Zsóka

Bajai Bácska FKE – Concordia Motax KC Pápa 80-64 (24-18, 16-17, 18-12, 22-17)

Legjobb dobók: Nagy D 21/6, Pongó Martin 16/3, Jakab 14 /3 ill. Sonyák 30/ 6

A két nyert meccsig tartó párharcot a Bácska kezdte jobban (24-13), de egy rövidzárlatot követően kiegyenlítettek a vendégek. A második negyedet elvesztettük, de a nagyszünetre öt pontos előnnyel vonulttak Pongóék (40-35).

A folytatásban agresszívabban védekeztünk, ez meghozta az eredményét. Megnyugtató, közel húsz pontos vezetést követően, már nem adta ki a győzelmet a kezéből a bajai gárda.

Hazai edző nyilatkozata

Cservék Csaba : Az első félidőben a védekezésünk nem volt elég agresszív, így könnyű kosarakat kaptunk és volt egy kettő extra is. A nagyszünet után tudtunk ezen változtatni, így megnyugtató lett a vége.

Vendég edző nyilatkozata
Vajda József : Gratulálok a hazai csapatnak. Agresszívabbak voltak, egy kicsit jobban akarták a győzelmet. Én úgy gondolom, hogy megpróbáltunk alkalmazkodni ehhez a játékhoz. Ez nem igazán sikerült, otthon megpróbáljuk természetesen megverni ellenfelünket.

Folytatás szerdán este a pápai csarnokban. Hajrá Bácska!!