2024. 24. György

La Candelaria: Costa Ricában is letették névjegyüket a mogyisok

Lőrinczi Csaba | 2016. Feburár 18. 08:50:59 | Utolsó frissítés: 8 éve

A La Candelaria 10,3 kilométeres utcai futóversenyt vasárnap rendezték meg Paraiso városkában, amely mindössze 8 kilométerre fekszik Cartagótól, a bajai sportolók edzőtáborozásának központjától. A közép-amerikai országban népszerű utcai futóversenyen mintegy 6000 versenyző indult, így ez egy nagyon jó alkalom volt arra, hogy rengetegen megismerjék a bajai Mogyi SE nevét, hiszen a Sugovica-parti klub két triatlonistája is a legjobbak között volt: Faldum Gábor (Magyarország jelenlegi legjobb férfi triatlonistája és a Mogyi SE Baja leendő olimpikonja) a 4. helyen végzett, míg csapattársa, Király István a 11. pozícióban ért célba.

Bajai Péter, a Mogyi SE vezetőedzője is indult az utcai futóversenyen. Ő 37 perc 56 másodperces idővel a 87. helyen ért célba.

A mogyisokkal együtt készülő és Faldum Gáborhoz hasonlóan az olimpiai szerepléshez nagyon közel álló costa ricai Leonardo Chacón a 2. helyen zárta a La Candelaria utcai futóversenyt.