Judo: Kicsik és nagyok is tatamira álltak

Kurityák Mihály | 2016. Január 17. 15:07:13 | Utolsó frissítés: 8 éve

Felnőtt Országos Válogató Verseny
 Budapest 2016.01.16.

Három érem született az első válogatón annak ellenére, hogy sérülések és iskolai elfoglaltságok miatt nem tudott mindenki részt venni a versenyen. Őri Csanád és Perger Dávid két –két jó mérkőzés után a kilencedik helyen végeztek. Andrási Emma még nagyon fiatal a mezőnyhöz , de voltak biztató jelek a mérkőzésein, negyedik helyen zárt. Knetig Emőke egy értékes bronzérmet szerzett. Két döntőbe jutott versenyzőnk közül Köller Milánnak meg kellet elégedni az ezüstéremmel. Szépen dolgozott, de egy kis kihagyás elég volt a vereségéhez. Szigetvári Mercédesz három ippon győzelmet aratott. Ebből legértékesebb a döntőben szerzett győzelme. Itt régi mumusa ellen először tudott győzedelmeskedni.

Mórahalom, 2016.01.16

Január harmadik hétvégéjén, Mórahalmon a legkisebb korosztály judos palántái is megkezdték a verseny időszakot. Az első alkalommal kiírt emléktornára 11 egyesület 190 judokája jött el. Természetesen ott volt a Mogyi Bajai Judo Club utánpótlás korosztályának néhány képviselői is. Jó volt látni, hogy a pár éve sportoló gyerekek milyen bátran, harciasan álltak helyt. Sokszor saját magukat legyőzve kellett az ellenfelekkel megküzdeni. Ezekben a küzdelmekben sok szép győzelmet arattak a 9-11 éves versenyzőink.

Az U-10 es korosztályban a sok első helyezés mellett Kancsár Donát a korcsoport legtechnikásabb versenyzőjének járó kupát is elnyerte.

Összességében 7 arany, 4 ezüst és 3 bronzérem született.