2024. 19. Emma

Jól eső foci

Antal Tibor | 2017. Augusztus 12. 20:28:00 | Utolsó frissítés: 7 éve

Szombaton a megyei II. osztályú labdarúgó bajnokság déli csoportjának nyitófordulójában a Híd SC nagybaracskai center pályáján fogadta a Katymárt. Mind két gárdában voltak változások a nyári átigazolási időszak során. A Híd SC-be érkezett Hangya László (a válogatott Hangya Szilveszter testvére) Bajaszentistvánról, Végh Gábor Szeremléről, Szolga Soma  a BLSE-ből, valamint Sajtos Zsolt Garáról, aki Szolga Somához hasonlóan  a Kinderball SE-ben nevelkedett Kovács József kezei alatt. Távozott Kovács Gergő Harkányba. A Katymáron a legnagyobb veszteség, hogy Kerezsi Ferenc visszatért Garára, Murinyi Csabát pedig az utolsó előtti bajnoki óta nem látták. Érkezett viszont Patocskai Zsolt Bácsborsódról, Barta Csaba Tataházáról, plusz egy délszláv légió (3 szerb és egy horvát játékos) Dobrivoje Drcelic, Boris Stetak, Jovica Jaramazovic, és Goran Todorovic személyében, így tavaszhoz hasonlóan Nagy István edzőnek teljesen új csapatot kell építenie ismét, a célkítűzés pedig, hogy az első 10 között végezzenek. Ennek elérésében továbbra sem számíthat fiára, Nagy Zoránra, aki egy téli teremtornán sérült meg, és még ezt a szezont is ki kell hagynia.

Hangya László a baracskaiak egyik új igazolása

Az első helyzet egy bedobást követő labdaszerzésből az egyik katymári újonc Dobrivoje Drcelic előtt adódott a 10. percben, de Kotek Tamás jól jött ki a kapujából és lezárta a szöget. Ezt követően a Híd SC a semmiből szerezte meg a vezetést, ugyanis Kovács László beadása Orosz János kezei között a hálóba csúszott 1 – 0

Itt még úgy tűnt meg lesz a labda

Rá két perce az előre settenkedő Végh Gábor eresztett meg középről 20 méterről egy jó löketet, mely a kapufa tetejéről kifelé pattant. A félidő krónikájához tartozik még, hogy a szünet előtt elkezdett esni az eső, és ki is tartott a meccs végéig, így a második játékrészben már korcsolyapályává változott a talaj. Ezt használta ki a csereként beállt Hoschek Dávid, aki a szabadrúgást végezhetett el a 74. percben jó 25 méterről. Lövése a vizes talajon pörgött és fel is pattant a kapus előtt, így védhetetlenül vágódott a hálóba 2 – 0

A katymáriak ezen a nap nem tudtak a hálóba találni, így végeredményben a Híd SC 2 – 0-ás győzelemmel kezdte a szezont hazai pályán

Edzői értékelések

Kovács József (Híd SC): A mezőnyben többet birtokoltuk a labdát, és több helyzetet is alakítottunk ki, így szerintem az eredmény reális. Óvatosan tervezünk, mert úgy tudom hogy minden csapat elég jól erősített. például az újonc Géderlak otthonában már egy döntetlent is előre aláírnánk. Úgy gondolom, hogy nagyon kiegynsúlyozott szoros bajnokságnak nézünk elébe.