Antal Tibor | 2015. November 22. 23:18:00 | Utolsó frissítés: 8 éve

Kézilabda

Férfi NB II Dél-nyugati csoport 9.forduló

Vasárnap a Dr. Posta Sándor Sportcsarnokban fogadta a Bajai KSE a középmezőnyhöz tartozó Mecsek Takarékot.

Szántosi Tibor irányít

A mérkőzést a bajaiak kezdték jobban, és 11-3-ra is elhúztak, de aztán jöttek a cserék és megbomlott az addig gördülékeny működő gépezet, és a vendégek felzárkóztak 2 gólig. A félidőben 13 – 11-re vezettek a hazaiak.

Igor Milicevic 5 gólig jutott

A második félidő elejét ismét megnyomták Burkusék, és sikerült feltornázni a különbséget egészen 9-ig. 24 – 15 után azonban zsinorban 4 vendég gól következett, de a győzelem úgy tűnt nem forog veszélyben. Ám mielőtt megnyugodhattunk volna, a végén ismét zárkóztak a mecseknádasdiak, megint csak 2 gólig, és támadhattak az 1-re is, de közelebb kerülniük szerencsére nem sikerült.

Egy perc 20 másodperccel a vége előtt ismét 3 fa előnyünk lett, amivel gyakorlatilag minden eldőlt.

Ezzel a bajai gárda megszerezte története első NB II-es hazai győzelmét, és fellépett a tabellán a 10. helyre.

A végeredmény: Bajai KSE – Mecsek Takarék 27 – 24 (13 – 11)

A bajai csapat góllövői:

Zapletán Csaba 6, Burkus Barna 5, Igor Milicevic 5, Novica Pasajlic  5, Szántosi Tibor 3, Deák Róbert 2, Mihók Patrik 1

Edzői értékelés:

Gál Géza (Bajai KSE): Gratulálok a csapatnak, nagyot küzdöttünk, de nagyon sok hibával játszottunk. Szerintem a kondíció is elfogyott a végére, meg fejben sem voltunk 100%-osan a mérkőzésen. Elmentünk mind két félidőben 6 – 7 góllal, és utána magunkra húztuk az ellenfelet. Sajnos az edzéslátogatottság még mindig nem megfelelő, csak heti kettőt tudunk edzeni ami az NB II-ben nagyon kevés. Az idei hátralévő két mérkőzésünket szeretnénk megnyerni. Nem lesz egyszerű hiszen jövő hétvégén Siklósra utazunk egy rangadóra, majd december 6-án a tabellán 4. Rinyamenti KC látogat hozzánk.