2024. 3. Irma, Tímea

Így szurkoltunk Faldum Gábornak

Antal Tibor | 2016. Augusztus 18. 19:13:43 | Utolsó frissítés: 8 éve

Fotó:MTI, Czeglédi Zsolt

Csütörtökön magyar idő szerint 16 órától rendezték a riói olimpia férfi triatlon versenyét, melyen a Mogyi Triatlon SE versenyzője Faldum Gábor is rajthoz állt. Előzetesen a 20. hely környékére vártunk Gáborkát, amit csíszre pontosan hozott is. Az úszás után kicsit rosszabbul állt, csak a negyedik bollyal jött ki, de sikerült felzárkóznia. Futáson már a 18. pozícióig is felért, de végül a 20.helyen végzett 1.48.40-es idővel, 3 perc 19 másodpercet kapva a győztestől. A másik magyar induló, a budaőrsi Tóth Tamás a 33. helyen végzett. Ezt megelőzően a 2000-es sydneyi játékokon Kuttor Csaba által elért 30. hely volt a legjobb magyar férfi szereplés olimpián ebben a sportágban!

Faldum Gábor és Borbély Miklós a célbaérkezés után

Fotó:Faldum Kiti facebook oldala

A futammal egyidőben Gábor egyik lánytestvére Fanni közös szurkolást szervezett Baján a Petőfi – szigeti olimpiai klubba, amire mintegy 150-en jöttek el.

Volt süti, nemzeti színű lufik, illetve zászlók is kitéve, de azok inkább az olasz trikolorra emlékeztettek. A hangulatra nem lehetett panasz, bár nem focimeccsről lévén szó, senki sem az ellenfél, és a bíró ócsárolásával volt elfoglalva. Sőt, megtapsolták a győztes brit Alistair Browlee-t, és a többi befutót is. Gábor célba érkezésénél pedig robbant a bomba.

Így ünnepeltük Gábor célba érkezését:

A klubban egyéként Fanni mellett Lili és Betti is itt volt a testvérek közül (Kitti a helyszínről nézte végig az eseményeket Gábor barátnőjével Melindával), valamint idősebb Faldum Gábor is a kitűnő sportoló édesapja, akivel riportot is készítettünk.