2024. 29. Gedeon, Johanna

Győzelem Csurgón

Gál Géza | 2019. November 26. 07:08:19 | Utolsó frissítés: 4 éve

Férfi felnőtt kézilabda csapatunk Csurgóra utazott hétvégén, ahol a Csurgói KK U23-as csapatával mérkőzött meg. Az ellenfél csapatának erejéről sokat elmond, hogy fiatal csapatukat az eddig a bajnokságban egyedüliként 100%-osan 1. helyezett Tungsram SE csapata is csak 3-mal tudta megverni idegenben, valamint ez a csapat a Férfi Ifjúsági 1. osztályban 2. helyen áll jelenleg, így nehéz mérkőzésre volt kilátás. Csapatunk jól kezdett, Kovács védéseivel, és a támadásaink okos befejezéseivel a mérkőzés 10. percében már 7-2-re is vezettünk, amiből irányítónk, Szabó 4-et vállalt. A Csurgói csapat ezután összekapta magát, és a 19. percre a vezetést is átvette. A félidőig a párharc kiegyenlítődött, a Csurgóiak hosszú támadásokból szerzett góljaira a bajaiak gyors ellentámadásokkal reagáltak Kosik révén, a szünetben 14-14 volt az eredmény. A szünet után a Csurgó jobban kinyitotta a védelmét, erre reagálva a Bajaiak több 1-1 elleni játékot vállaltak, a 2. félidő elején főleg Ayed Adem volt elemében, valamint beállósunkat, Csernait is többször megtaláltuk, aki mind a 7 gólját ebben a játékrészben lőtte. A Csurgó a 43. percben időt kért, ahol az ellenfél edzője a 7-6 elleni játékkal állandó emberelőnyben próbálta megnyerni a meccset, de a bajai csapat jó védekezésével elhúzott 3 góllal. A 48. perctől kezdve Gál Géza időkérését követően a bajaiak magasabb fokozatra kapcsoltak, Stavri a kapuban lehúzta a rolót, és a védekezésben szerzett labdákból a pontos befejezésekkel a Bajai KSE 10-et rakott közé a végéig. Ez is egy újabb nagyszerű győzelem volt!

Csurgói KK U23 – Bajai KSE 25-35

Góllövők: Ayed Adem 8, Csernai Róbert 7, Szabó Bence 5, Kosik Balázs 5, Mészáros Dávid Máté 5, Selmeczi Roland 2, Pap Norbert 1, Petrás Bálint 1, Szántosi Tibor 1. A következő mérkőzés hazai környezetben December 1-én 16.00 órakor a Pósta Sándor sportcsarnokban lesz, ahol a 6. helyezett Hőgyészi SC gárdáját fogadjuk, akikkel mindig parázs meccset játszunk, és szurkolótáboruk idegenben is elkíséri őket szép számmal. A mérkőzésen a bajaiak számára extra motivációt jelenthet, hogy továbbra is a dobogón maradjanak, és a 2-3. hely valamelyikén teleljenek.