2024. 20. Konrád, Tivadar

Faldum Gábor kénytelen volt feladni az Európa-bajnokságot

Lőrinczi Csaba | 2015. Július 11. 22:17:19 | Utolsó frissítés: 9 éve

A bajai klub válogatott triatlonistája a kerékpározás során kénytelen volt feladni a versenyt. A francia David Hauss szerezte meg az Európa-bajnoki címet, míg a svájci Sven Riederer ezüst-, a norvég Kristian Blummenfelt bronzérmes lett. Az EB egyik legnagyobb esélyese, a spanyol Javier Gomez – Faldum Gáborhoz hasonlóan – kénytelen volt feladni a versenyt. A nők versenyében a svájciak olimpiai bajnoka, Nicola Spirig lett Európa-bajnok.

Faldum Gábor versenybeszámolója: “A mai forró napon ringbe szálltam a Genfben rendezett ez évi Európa Bajnokságon. A verseny előtt nem voltam túlságosan ráhangolódva az eseményre de reménykedtem, hogy a verseny közben sikerül majd felpörögni. Befutásos rajt két lépés majd fejes. A szemüvegem egyből a számon, gyorsan visszatettem és kezdődhetett az úszás. A szerencsétlen beugrást követően nem álltam rosszul, sőt legnagyobb meglepetésemre Gomez az első bólya után jött a belső íven. Sajnos ahogy jött úgy ment is tovább. Próbáltam a lábán kiúszni de a szemüvegem addigra már ismét megtelt vízzel így nehéz volt tájékozódnom a tóban. Úszást követően 33. helyen egy bő 20 másodperccel az első sor végét üldözve kezdtem meg a kerékpárt. A bringás pálya hat körös mindegyikben egy 900 méter agresszív emelkedővel. Az első körre felzárkóztunk az élen állókra de úgy megviselt a harakiri 8 kilóméter hogy a második kört már nem tudtam befejezni az elejével. Végül a harmadik körben K.O. kiszálltam a versenyből. Nehéz volt meghozni ezt a döntést de talán ez volt a legésszerűbb. Jövő hétvége Hamburg WTS legközelebb onnan jelentkezem. :-)
Hatalmas gratuáció Tóth Tamásnak, aki 10. helyen ért célba nagyon stabil versenyzéssel.”