2024. 25. Márk

Faldum Gábor Dél – Koreában is letette névjegyét

Mogyi SE facebook oldal | 2021. Október 30. 20:01:59 | Utolsó frissítés: 2 éve

Fotók: World Triathlon, M Schmidt János

Faldum Gábor 6. helyen végzett a 2021-es év utolsó Világkupa versenyén ma reggel a dél – koreai Tongyeongban rendezett sprint távú futamon. Gábor pici hátrányba zárt úszáson, amit kerékpár elején hamar ledolgozott és hamar az élbolyban tekert, amely sikeresen tartotta az előnyét az üldöző bollyal szemben, így 20 – an vágtak neki az 5km-es futásnak.

A későbbi győztes (Gábor francia csapattársa) Jawad Abdelmoula hamar ellépett a mezőnytől, Gábor és még 6 másik versenyző együtt futottak mögötte 10 mp-cel egészen 4,5km ig, ahol az utolsó emelkedőn megkezdődött a végső hajrá. Szoros befutóban most egy 6. hely lett a vége. Folytatás és szezon zárás jövő hét pénteken Abu Dhabiban, Világbajnoki futamon.